Seçimden 3 gün önce 284 kişinin işe almasına tepki

Seçimden 3 gün önce 284 kişinin işe almasına tepki

İzmir'in Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Menemen Belediyespor ile ilgili yaşanan kriz ve Menemen Belediyesinde seçimden 3 gün önce 284 kişinin işe alınmasına tepki göstererek, "Seçimlere 3 gün kala imza atanlar hukuk karşısında gerekli hesabı verecektir. Siz 300 kişilik yere bin 100 kişi koyarsanız belediyecilik yapmıyorsunuzdur. Adım atamayacak hale gelmişsinizdir. Burada zimmet çıkıyor. Burada hukuka aykırılık, kanunsuzluk, görevi kötüye kullanma var" dedi

Tarih :
Seçimden 3 gün önce 284 kişinin işe almasına tepki
Menemen'de CHP'li eski başkan Tahir Şahin ve yeni başkan Serdar Aksoy arasında gerilim devam ediyor. CHP'li Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Kubilay Kültür Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında isim vermeden eski başkan Tahir Şahin hakkında sert konuştu. Aksoy, "Ben isim vermiyorum. Ali, Veli, Hasan, Hüseyin demem. Kim yetkiliyse, imzayı kim attıysa benim sözüm onadır. Sayıştay raporu bellidir. Yapılması gerekenler bellidir. Yapmama durumunda sorumlu kim? Yönetimdir. Önemli olan halkımıza ait malların geri alınmasıdır" dedi.

"176 gayrimenkul hukuksuz olarak kulübe geçti"

Belediye Başkanı Aksoy, Menemen Belediyespor'un belediyeden ayrılmasına ve sonrasında yaşanan sürece tepki göstererek, Menemen Belediyesine ait 176 gayrimenkulün hukuksuz olarak kulübe geçtiğini belirtti. Aksoy, "Tüm bu gayrimenkulleri geri alacağız. Bu gayrimenkuller üstünden şu anda belediyemize 5 milyon liranın üstünde borç vardır" şeklinde konuştu.

Aksoy, "Ben Menemen'in hakkını geri almak için bir mücadeledeyim. Menemen Belediyespor'a karşı bir şey yok. Belediyeler, belediyesporlara destek olur. Belediyesporlardaki amaç nedir? Bakın taraftarlar yaz-kış demeden gider ve takımın başarısı için tribüne gider. Ben de tribünlerden gelen bir arkadaşınızım. Biz oraya neden gidiyorduk? Menemenliye ait, Menemen halkına ait bir spor kulübü olduğu için gidiyorduk. Bir şahsa, bir aileye ait olduğu için değil. İşte o yüzden biz Menemen Belediyespor'un halkın olduğunu söylüyoruz. Bugüne kadar böyle gelmiş olabilir ama bundan sonra böyle gitmeyecek. Mal varlıkları yeniden Menemen halkına kazandırılacak" dedi.

Aksoy, Tahir Şahin'in maaşların ödenemediği sözlerini de yalanlayarak, "Maaşlar ödendi. Bizden önceki dönemde ne kadar ödendiyse o kadar ödendi. Bakın işçilere 2 bin 200 lira ödenmesi gereken para, aday gösterilmedikten sonra sendika ile anlaşılıp 6 bin liraya çıkarılıyor. İkramiyesiyle 8 bin lirayı aşıyor. Bana veremediğimi söyleyenler kendileri arttırdı maaşı, hem de vermedi" dedi.

 

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
70 yıllık evlilik 26 dakika arayla son buldu
Dul eş, emekli bile olsa ölüm aylığı alır
Akşener'den yeni parti yorumu
KPSS Alan Bilgisi 3. oturumu başladı
Temmuz sonrası kamuda en yüksek ücreti alacaklar belli oldu!
Bakan Pakdemirli açıkladı: 1.9 milyar lira yolda!
Volvo, yarım milyon aracını geri çağırdı!
Üniversite mezunları ev hizmetlerinde çalışıyor
EYT için Meclis'e teklif verildi!
AK Partili vekillere tatil yok

Benzer Haberler