Anasayfa » Medya Haberleri » İmamoğlu'nun babası hangi partinin kurucusu?

İmamoğlu'nun babası hangi partinin kurucusu?

İmamoğlu'nun babası hangi partinin kurucusu?

İmamoğlu'nun babası hangi partinin kurucusu? İşte sürpriz parti

Tarih :
İmamoğlu'nun babası hangi partinin kurucusu?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi yarışını Ekrem İmamoğlu kazandı. İmamoğlu'nun seçimi kazanması 17 gün süren yeniden sayım tartışmalarının ardından resmiyet kazandı.

Trabzon'dan İstanbul'a uzanan yolculuk

Ekrem İmamoğlu, 1970'de Trabzon'un Akçaabat ilçesinde doğdu.

Trabzon Lisesi'nin ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Aynı üniversitede İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı.

1992 yılında ailesinin inşaat şirketlerinde çalıştı. Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

BABASI ANAVATAN PARTİSİ (ANAP) TRABZON İL KURUCUSU

Muhafazakar bir aileden gelen İmamoğlu'nun babası, Anavatan Partisi'nin (ANAP) Trabzon il kurucuları arasında yer alıyor. Onun da siyasetle tanışması da bu partiyle oldu.

AKTİF SİYASETE 2008'DE GİRDİ

Ancak üniversite yıllarında sosyal demokrat değerleri benimsediğini söyleyen İmamoğlu, aktif siyasete de 2008 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) girdi.

Aynı yıl partiye kaydoldu, 2009 Yerel Seçimleri'nde 1991 yılından bu yana yaşadığı Beylikdüzü belediye başkanlığı için aday adayı oldu.

2009'da CHP'nin Beylikdüzü İlçe Başkanlığı'na seçildi.

2014 yerel seçimlerinde CHP'nin Beylikdüzü Belediye Başkanı adayı oldu. Yüzde 50,83 oyla Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi.

EVLİ VE 3 ÇOCUK BABASI

Evli ve 3 çocuk babası İmamoğlu, başkanlığı döneminde 'çehresini değiştirdiği' Beylikdüzü'nde birçok sivil toplum örgütünün de üyesi.

Trabzonspor sevdalısı

Hemen her Trabzonlu gibi futbol sevdalısı olan İmamoğlu, okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı.

Trabzonspor Futbol Kulübü ve ilçe takımı Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı.

Bordo mavili takımın basketbol kulübünde kurucu ve başkan yardımcılığı görevlerini yürüttü. İmamoğlu ayrıca Trabzonspor'un tesislerinin yapımında katkılarda bulundu.

Seçim kampanyasında geniş kitlelere ulaştı

İmamoğlu yaklaşık 3 aylık seçim kampanyası döneminde Beylikdüzü'nden çıkarak tüm Türkiye'nin tanıdığı isim haline geldi. Halkların Demokratik Partisi (HDP) seçmeninden de oy almayı başaran İmamoğlu,Yeni Zelanda'daki camilere yönelik terör saldırısında yaşamını yitirenler için Eyüp Sultan Camisi'nde düzenlenen programda Yasin Suresi'nin bir bölümünü okudu.

Bu davranışın İmamoğlu'nun seçim kampanyası döneminde AK Parti seçmeni dahil geniş kitlelere ulaşmasında rol oynadığı belirtiliyor.

Kaynak:tr.euronews

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler