AK Parti'den YSK'ya KHK'lı seçmen dilekçesi

AK Parti'den YSK'ya KHK'lı seçmen dilekçesi

Son Dakika! AK Parti, İstanbul Seçimlerinin İptali İçin YSK'ya Ek Dilekçe Sundu

Tarih :
AK Parti'den YSK'ya KHK'lı seçmen dilekçesi
p>Son dakika! AK Parti, İstanbul seçiminin iptali için YSK'ye, KHK ile kamu hizmetinden çıkarılan seçmenlerin bulunduğu listeyi içeren ek dilekçe sundu.

AK Parti'den İstanbul için ek dilekçe
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, YSK'ye, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali ve yenilenmesi istemiyle yapılan olağanüstü itiraza ilişkin, KHK ile kamudan çıkarılan seçmenlerin bulunduğu listeyi içerir ek dilekçe sunduklarını bildirdi
ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Yüksek Seçim Kuruluna (YSK), İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali ve yenilenmesi istemiyle yaptıkları olağanüstü itiraza ilişkin, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamudan çıkarılan seçmenlerin bulunduğu listeyi içerir ek dilekçe sunduklarını bildirdi.

Yavuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için KHK ile kamu hizmetinden çıkarılmış 14 bin 712 kişinin oy kullandığını tespit ettiklerini söyledi.

Mahkeme kararı ile kısıtlı olduğu tespit edilen 424 kişiyi daha belirlediklerini ifade eden Ali İhsan Yavuz, söz konusu seçmenlerin bulunduğu listeyi YSK'ye ilettiklerini kaydetti.

AK Parti, İstanbul'daki seçim sonuçlarıyla ilgili olağanüstü itiraz dilekçesini 16 Nisan'da YSK'ye sunmuştu.

Olağanüstü itiraz dilekçesinde, oy sayım ve döküm cetvellerinin mühürsüz olduğu, oy kaydırmaları yapıldığı, kayıp oy pusulalarının bulunduğu, kısıtlı seçmenlerin oy kullandığı, sandık kurullarının oluşumunda usulsüzlük yapıldığı iddia edilmişti.

AK Parti'nin YSK temsilcisi Recep Özel, Büyükçekmece seçim sonuçlarına itirazını yapmış ama bu itirazın içinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin itirazların da yer alması nedeniyle olağanüstü itirazla birlikte görüşülmesini istemiş, talep YSK tarafından kabul edilmişti.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Beyoğlu'nda sokakta ‘ebabil kuşu' bulundu
KPSS Alan Bilgisi 3. oturumu başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aslanlarına yoğun ilgi
Domates, patates ve soğan fiyatı ile yüz güldürüyor
Süleyman Arif Emre hayatını kaybetti
İşte YKS tercih tarihi !
Kamu cezası alanların hikayesi: Bir ceza aldım hayatım değişti
SGK harekete geçti! Faiziyle geri alınacak.
Kira stopajı ve KDV'de indirim talebi

Benzer Haberler