Anasayfa » Medya Haberleri » Kılıçdaroğlu’ndan ilk açıklama!

Kılıçdaroğlu’ndan ilk açıklama!

Kılıçdaroğlu’ndan ilk açıklama!

Şehit cenazesinde saldırıya uğrayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi önünden halka hitap etti. Kılıçdaroğlu, "Bu saldırı Türkiye'ye yapılmıştır. Şavşat'ta da PKK terör örgütünün saldırısına uğramıştım. Aynı saldırıya bugün de uğradım. Bir milim geri adım atmayacağım" dedi.

Tarih :
Kılıçdaroğlu’ndan ilk açıklama!
İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları;

Şavşat’tan Ardavuç’a giderken PKK terör örgütünün saldırısına uğramıştım. Aynı saldırıya bugün de uğradım. Bir milim geri adım atmayacağım.

Bana yapılan saldırı Türkiye’nin birliğine ve bütünlüğüne yapılmıştır. Bu ülkede kimliği, görüşü, inancı ne olursa olsun 81 milyonu kucaklayan bir genel başkanım. Hiçkimse unutmasın, hiç kimse ben kuruluşun ve kurtuluşun partisi olan CHP’nin Genel Başkanıyım. Hiçkimse unutmasın Hiç kimse unutmasın Kuva-yi Milliyecilerin genel başkanıyım. Bu ülke için canını feda edecek biri varsa o da Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

İstiyorlar ki şehit cenazelerine katılmayayım ama ben katılacağım. Bu şehitler 82 milyonundur. Bunların cenazeye, ezana da saygısı yok. Siz namazdan, şehitten ne istiyorsunuz. Biz şehitler arasında hiçbir zaman ayrım yapmadık. Siz hangi yüzle şehit cenazesini kıldırmıyorsunuz?

Uğradığım saldırı beni üzmedi. Biz her zaman hakkı, hukuku savunduk. Beni üzen şey şehide saygısızlıktır. Şehidimizin namazı bile doğru dürüst kılınmadı.

Benim için dar ağaçları kurdular. Size söz veriyorum, bir canım var. onu da bu ülkenin bekası, kalkınması, çocukların güzel günleri için vermeye hazırım. Hiçbir saldırı biri yıldıramaz.

Bu o köye dışarıdan gelenlerin saldırısıdır. Ne yaparlarsa yapsınlar bizi yıldıramayacaklar. Biz asla vazgeçmeyeceğiz, bu ülkeye baharı getireceğiz. Ben bu ülkenin insanına güveniyorum. Biz hep birlikte bu ülkenin kuruluşundaki değerlere sahip çıkacağız.

Kaynak : Sözcu
AK Partili vekillere tatil yok
Ünlü aktöre sahnede bıçaklı saldırı!
Egemen Bağış büyükelçi olacak iddiası
Üniversite mezunları ev hizmetlerinde çalışıyor
Temmuz sonrası kamuda en yüksek ücreti alacaklar belli oldu!
Akşener'den yeni parti yorumu
KPSS Alan Bilgisi 3. oturumu başladı
SGK harekete geçti! Faiziyle geri alınacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aslanlarına yoğun ilgi

Benzer Haberler