Anasayfa » Medya Haberleri » 3600 ek göstergede sürpriz öneri 'Kadro ve derece sınırları kaldırılsın'

3600 ek göstergede sürpriz öneri 'Kadro ve derece sınırları kaldırılsın'

3600 ek göstergede sürpriz öneri 'Kadro ve derece sınırları kaldırılsın'

3600 ek göstergede sürpriz öneri 'Kadro ve derece sınırları kaldırılsın'

Tarih :
3600 ek göstergede sürpriz öneri 'Kadro ve derece sınırları kaldırılsın'

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Memur-Sen'in 6. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu.

Ali Yalçın konuşmasında toplu sözleşme, kamuda sözleşmeli personel istihdamı ve 3600 ek gösterge konularında önemli açıklamalarda bulundu.

EK GÖSTERGEDE YENİ ÖNERİ

Yalçın 3600 ek göstergede yeni önerisini de açıklayarak "3600 ek gösterge, tüm kamu görevlilerini kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmeli; kadro ve derece sınırlamaları kaldırılmalı."

“İnsana Saygı, Emeğe Değer” anlayışı “Emek İçin Dayanışma” çağrısı ve “Adil Paylaşım” haykırışıyla hedeflerimizin gerçekleşmesi için daha fazla ter dökeceğiz.

Yalçın konuşmasında "İnanıyorum ki 6. Olağan Genel Kurulumuz; Soylu mücadele kararlılığımızı pekiştirecek, Evrensel sendikacılık heyecanımızı yükseltecek,Akademik sendikacılık birikimimizi derinleştirecek, Erdemli hizmet sendikacılığı misyonumuzu kuvvetlendirecektir." dedi

Sosyal diyalogla geliştirdiğimiz çözümlerin, Katılımcı demokrasiyle elde ettiğimiz hakların, Toplu pazarlık masasında sağladığımız kazanımların sayısı çoğalacaktır.

Emperyalist güçler sömürüden aslan payı almak için yeni bir sömürü düzeni kurmanın hesapları içindeler.Elbette buna sessiz ve seyirci kalmayacağız. Hep birlikte, insanın hakkını, emeğin onurunu savunmak için karşılarına çıkacağız.

KAMU GÖREVLİLERİNE SENDİKA VE TOPLU SÖZLEŞME

"Kamu görevlilerinin sendika kurmasının yasak, sendika üyesi olmasının sakıncalı, inancı yaşamanın suç sayıldığı dönemleri gördük. Sendika kurma hakkını da, Toplu sözleşme hakkını da, Özgürlük alanlarının genişlemesini de mücadelemizle sağladık.

Toplu Sözleşme hakkının mimarı Memur-Sen; Kamu görevlilerinin sorunlarına çözüm üreten, Beklentilerinin karşılanmasını sağlayan hükümler içeren,Demokratik ve sendikal hakların genişlemesine yön veren Toplu sözleşmelerin de mimarı oldu, olmaya da devam edecek."

'SÖZLEŞMELİ İSTİHDAM SON BULMALI'

"Sözleşmeli istihdam konusu… Kamuda tek istihdam şekli kadrolu olmalı; sözleşmeli istihdam son bulmalı diyoruz. Sözleşmeli istihdam kaldırılıncaya kadar; Mevcut bütün sözleşmeliler arasındaki izin,
sosyal hak ve tazminatlar eşitlenmeli."

3600 EK GÖSTERGEDE KADRO VE DERECE SINIRLARI KALDIRILMALI

"3600 ek gösterge, tüm kamu görevlilerini kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmeli; kadro ve derece sınırlamaları kaldırılmalı.

4688 Sayılı Toplu Sözleşme Kanunu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine uyumlu hale getirilmeli.Hem masa, hem de yasa daha adil bir toplu pazarlık düzeneğine kavuşmalı. "

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler