Memurların hem maaşı hem de aile yardımı artacak

Memurların hem maaşı hem de aile yardımı artacak

Memurların hem maaşı hem de aile yardımı artacak.

Tarih :
Memurların hem maaşı hem de aile yardımı artacak
Memurların hem maaşı hem de aile yardımı artacak. Enflasyon tahminlerine göre memurlara temmuzda yüzde 5 zam ve yüzde 2 enflasyon farkı verilmesi bekleniyor. Bu durumda 2 çocuklu bir memurun aile yardımı 437 lira 94 kuruşu bulacak.

Milyonlarca memurun gözü temmuzda yapılacak zamda. Toplu sözleşmede memurlar için temmuzda yüzde 5 zam ve ilk 6 aylık enflasyon yüzde 4'ü aşarsa fark verilmesi kararlaştırılmıştı. Merkez Bankası'nın yaptığı beklenti anketinden ilk 6 aylık enflasyon için 'yüzde 6' tahmini çıktı. Bu tahmin gerçekleşirse memurların Temmuz zammı yüzde 2 enflasyon farkıyla yüzde 7'ye yükselecek.

Böylece memurlar çifte zam almış olacak. Temmuz zammı yüzde 7 olursa eş yardımı 298,20 lirayı, 0-6 yaş arası çocuk yardımı 69.87 lirayı, 6 yaş üstü çocuk yardımı 34,93 lirayı bulacak. Eşi çalışmayan, 0-6 yaş arası 2 çocuğu olan memur aylık 437,94 lira alacak.


3 ARTIŞ BİRDEN OLACAK


Eşi çalışmayan, 0-6 yaş arası 2 çocuğu olan memur aylık 409 lira alıyor. Bu tutar zam yüzde 5 olursa 429, yüzde 7 olursa 437 lira 94 kuruşa çıkacak.

Kaynak : Takvim
Adli yıl açılışına katılmayacak barolara Yargıtay'dan tepki
Meltem Cumbul, ücretli otoyolu öven Demet Akalın'a sert çıktı!
Kayıp emekli müdür yardımcısı derede ölü bulundu
Lokum ikramına yasak geldi!
18 Ağustos 2019'dan önemli gündem başlıkları
Iğdır Belediyesi 4 İşçi Alacak
Emeklilik hesabı, borçlanma ve toplu ödemelerde dikkat!
Kamu işçisinden Türk-İş'e: Ne oldu da yüzde 8’e imza attınız?

Benzer Haberler