Anasayfa » Medya Haberleri » Beden eğitimi öğretmenleri e-okula veri girecek

Beden eğitimi öğretmenleri e-okula veri girecek

Beden eğitimi öğretmenleri e-okula veri girecek

Beden eğitimi ve spor dersi öğretmenleri tarafından; mekik, şmav, otur-uzan esneklik ölçümü, vücut ağırlığı ve boy uzunluğu ölçümlerinin yapılarak yapılan ölçümlerin eksiksiz olarak e-okul "Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi" modülüne girilecek.

Tarih :
Beden eğitimi öğretmenleri e-okula veri girecek
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerimize uygulanan "Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi" programı; beden eğitimi dersi müfredatında fiziksel etkinliklere katılım için gerekli fiziksel becerileri oluşturmayı, öğrencilerde fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmayı, sağlıklı bir yaşam tarzı sağlayan bireysel farkındalık için bilgi, beceri ve tutum geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Bahse konu program; resmi ve özel okul ayrımı yapılmaksızın bütün ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilerin beden eğitimi ve spor dersi öğretmenleri tarafından eğitim ve öğretim yılı başında (15 Eylül-15 Ekim) ve sonunda (15 Nisan-15 Mayıs) olmak üzere yılda iki kez uygulanması gerekmektedir. Uygulamada; mekik, şınav, otur-uzan esneklik ölçümü, vücut ağırlığı ve boy uzunluğu ölçümlerinin e-okul modülüne girişini kapsamaktadır.

İşte o yazı;

Ahmet KANDEMİR
Kaynak : Memurlar.Net
Türk Kızılayı Çağrı Merkezi Operatörü Alım İlanı
TBMM Genel Kurulu toplandı
İçişleri Bakanlığı vatandaşları SMS yoluyla uyardı!
Çalışanlar dikkat! Yıllık izin yapmayan...
Sokak ortasındaki korkunç olayda yeni gelişme
Türkiye Vagon Sanayi 26 İşçi Alacak
'Davutoğlu: Abdullah Gül, siyaset peygamberi gibi davranmaktan vazgeçmeli'
Selahattin Demirtaş hakim karşısına çıktı

Benzer Haberler