Anasayfa » Medya Haberleri » İBB'deki memurlara yapılacak sosyal denge tazminatı reddedildi

İBB'deki memurlara yapılacak sosyal denge tazminatı reddedildi

İBB'deki memurlara yapılacak sosyal denge tazminatı reddedildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin yeni çalışma dönemi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından bugün açıldı. Çok gergin başlayan toplantıda sık sık tartışma yaşandı ve yaşanan gerginlik çalışanların sosyal denge tazminatının ödenmesinin gecikmesine sebep oldu.

Tarih :
İBB'deki memurlara yapılacak sosyal denge tazminatı reddedildi

İmamoğlu, sosyal denge tazminatı sözleşmesi teklifin gündemin birinci maddesi yapılarak teklif karar olarak görüşülmesini oya sundu. AK Parti grubu karara, “aciliyet” olmadığını belirterek karşı çıktı.

Teklifin önce komisyona havale edilip Perşembe günü gündeme getirilmesi önerildi. İmamoğlu henüz komisyonların belirlenmediğini gündemin sıkışık olduğunu belirterek “Mayısa kalır. Sosyal denge tazminatı konusu çalışmaları sürdürülüyordu. Bizim getirdiğimiz bir husus değil. Bir daha düşünmeniz için uyarımı yapayım. İBB çalışanlarının dört gözle beklediği sosyal denge tazminatı sözleşmesinin süresi epey geçti. Seçimden sonraki zaman kaybından dolayı. Sıkışık iki günlük gündemden dolayı da zaman kaybına uğrayacak. Çalışanlarımızın bu beklentisinin en hızlı şekli ile halledilmesi hususunda titizliğini hassasiyetini size hatırlatmak istiyorum. Bir önceki yönetimden gelen bir husus. Bizim getirdiğimizi düşünüyorsunuz… Hassasiyetimi tekrar dile getireyim” dedi. Konu oya sunuldu ve AKP'lilerin oyları ile reddedildi.

Sosyal denge tazminatı ödemeleri ilgili karar Perşembe gününe bırakıldı.

Kaynak : SGK Rehberi
Emeklilik hesabı, borçlanma ve toplu ödemelerde dikkat!
Çiğ köfte makinesinde feci ölüm!
Bartın'da araç baraja uçtu: 5 kişiden 4'ü kayıp
Kayıp emekli müdür yardımcısı derede ölü bulundu
İnşaat devi konkordato ilan etti
Meltem Cumbul, ücretli otoyolu öven Demet Akalın'a sert çıktı!
Lokum ikramına yasak geldi!
İzmir Tire Belediyesi 1 İşçi Alacak

Benzer Haberler