Anasayfa » Medya Haberleri » Eski Başbakan Davutoğlundan çok tartışılacak açıklamalar!

Eski Başbakan Davutoğlundan çok tartışılacak açıklamalar!

Eski Başbakan Davutoğlundan çok tartışılacak açıklamalar!

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Tarih :
Eski Başbakan Davutoğlundan çok tartışılacak açıklamalar!

Davutoğlu, liyakat sisteminin yıkılmasını eleştirirken ihalelerin aynı gruplara verilmesinin yarattığı yolsuzluk algısının da altını çizdi:

"Öte yandan kamu ihalelerinin toplumun bilgisi olmadan gerçekleşmesi, ihale kanunundaki istisnaların kanunun kendisini fiilen işlemez hale getirmesi, kamuoyunda devlet bütçesi ile yapılan işlerin sürekli aynı şirketlere verilmesi gibi yolsuzluk algısına yol açan olgular da acilen yüzleşilmesi ve gereğinin yapılması gereken hususlardır."

Davutoğlu, ekonomik krizin kötü yönetimden kaynaklandığını da söyledi:

"Yaşadığımız ekonomik krizin temelinde bir yönetim krizi yatmaktadır. Ekonomi politikalarıyla ilgili kararların gerçeklikten uzak, piyasanın uygulamalarına ve ekonomi biliminin yasalarına aykırı biçimde alındığı, uygulamalarda keyfî ve tarafgir davranıldığı kanaati yayılmışsa yönetime olan güven kaybolur. Güven yeniden tesis edilmeden ekonomiyi yeniden düze çıkarmak mümkün değildir. Topluma güven verebilmek için önce ekonomi yönetiminde özgüvene ihtiyaç vardır. Ancak özgüvenin de bilgiyle ve deneyimle hak edilmiş olması ve gereğinin yerine getirilmesi şarttır. Bilgi ve deneyimle desteklenmeyen, kişisel yakınlıklardan devşirilen özgüven sadece abartılı bir gösteri ve ciddiyetten uzak bir görüntü olarak kalır."

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler