Anasayfa » Medya Haberleri » Hafriyat tartışması büyüyor! Mansur Yavaş kaçıyor Gökçek kovalıyor

Hafriyat tartışması büyüyor! Mansur Yavaş kaçıyor Gökçek kovalıyor

Hafriyat tartışması büyüyor! Mansur Yavaş kaçıyor Gökçek kovalıyor

Tarih :
Hafriyat tartışması büyüyor! Mansur Yavaş kaçıyor Gökçek kovalıyor
Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’le yeni Belediye Başkanı Mansur Yavaş arasındaki hafriyat tartışması büyüyor. Başkan Mustafa Tuna’nın açıklaması üzerine başlayan ve seçim öncesi Mansur Yavaş’ın “belediye başkanı seçilirsem hesapları tetkik edip kamuoyu ile paylaşacağım.” sözüne karşılık Gökçek’in sorularına Yavaş’tan henüz bir cevap gelmedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi merkezli hafriyat parası tartışmaları, eski Başkan Melih Gökçek ve yeni Başkan Mansur Yavaş arasında yaşanan kovalamacayla devam ediyor.

Kim kaçıyor kim kovalıyor
Melih Gökçek, Twitter adresinden yaptığı paylaşımda, “Hatırlarsanız, Sn. Mansur Yavaş'a bu iddialar ile benim itirazlarım söylendiğinde; 'belediye başkanı seçilirsem hesapları tetkik edip kamuoyu ile paylaşacağım.' demişti. Ben Mavi Masa eliyle Tuna'ya sorduğum sorulara, Yavaş için 4 tane soru daha ilave yapıp tekrar sordum.” diyerek, Başkan Yavaş’ın henüz açıklamadığı konuda Mavi Masa’dan cevap geldiğini yazdı.

Gökçek, bir başka twitter mesajında “Mavi· Masa’dan Sn. Yavaş’ın cevabı geldi·. Soruma cevap vermi·yorlar ve bunun i·çi·n araştırma yapmaları gerekti·ği·ni· ve bi·lgi·leri·n ti·cari· sır olduğunu söylüyorlardı. Sevgi·li· twi·t alemi·, kim kaçıyor, kim kovalıyor? Lütfen bu sefer hakkımı teslim edin.” ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş sizi aldattı mı aldatmadı mı siz söyleyin
Hafriyat konusunda yalan söylendiğine dair defalarca açıklama yaptığını ifade eden Gökçek, twitter mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ey milletim, iddia ettim, hafriyat konusunda yalan söyleniyor dedim. Beni twitter da linç ettiniz. Allah aşkına şimdi siz söyleyin. Mustafa Tuna hava atmak için, Sn. Mansur Yavaş seçimlerde halkı aldatıp oy almak için hafriyat konusunda sizi aldattılar mı, aldatmadılar mı?”

Kaynak : Yeni Akit

Benzer Haberler