Anasayfa » Taşeron » Hak-İş: 1 Mayıs'ta kadro alamayan taşeron gündemimiz olacak!

Hak-İş: 1 Mayıs'ta kadro alamayan taşeron gündemimiz olacak!

Hak-İş: 1 Mayıs'ta kadro alamayan taşeron gündemimiz olacak!

Hak-İş: 1 Mayıs'ta kadro talebimizi dile getireceğiz

Tarih :
Hak-İş: 1 Mayıs'ta kadro alamayan taşeron gündemimiz olacak!

Hak-İş: 1 Mayıs'ta kadro talebimizi dile getireceğiz

TAŞERON DÜZENLEMESİ DIŞINDA KALANLAR

1 Mayıs dolayısıyla mesaj yayımlayan Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Toruntay "Taşeron düzenlemesi dışında kalanların sorunları devam ediyor. Bu çalışanlar için 1 Mayıs'ta kadro talebimizi bir kez daha dile getireceğiz" ifadelerini kullandı.

Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, bu günün emek mücadelesi veren ve alın teri döken tüm çalışanlar için özel bir gün olduğunu vurguladı.

Hak-İş olarak bu yıl Memur-Sen ile Şanlıurfa'da kutlama programı düzenleyeceklerini belirten Toruntay, şunları kaydetti:

"Bayram havasında kutlayacağımız 1 Mayıs'ta çalışanların ve çalışma hayatının sorunlarını da dile getirme fırsatı bulacağız. Şanlıurfa'da kıdem tazminatının bizim vazgeçilmezimiz olduğunu ve kazanılmış haklardan taviz verilmeden, yeni bir mağduriyete yol açmadan kurulacak bir fonu destekleyeceğimizi ifade edeceğiz. Taşeron düzenlemesi dışında kalanların sorunları devam ediyor. Bu çalışanlar için 1 Mayıs'ta kadro talebimizi bir kez daha dile getireceğiz. Bunun yanında son dönemde yaşadığımız sendikal baskıları gündeme getireceğiz. Herkesin bu ülke için çalışan işçinin, emekçinin kararına saygı duyması gerektiğini hatırlatacağız."

Tüm emekçileri Şanlıurfa'da düzenleyecekleri programa davet eden Toruntay, çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.

Kaynak : Karar
Fox Tv'de deprem! Peş peşe istifalar geldi
Kıdem tazminatı BES’e entegre edilecek
İBB'den sel ve heyelandan etkilenen Düzce'ye destek
Belediye Başkanı çift maaş iddiasını yalanlamadı
Sağlık nedeniyle erken emeklilik imkanı
Bakanlık uyardı... Ölümcül olabilen virüs Türkiye'de görüldü
Taşeronda işten çıkarılan KHK'lı işçiler için açıklama geldi!
Samsun'da korkutan yangın
Sert faiz indirimi geliyor!

Benzer Haberler