Anasayfa » Medya Haberleri » Emeklilik sistemi değişiyor! Bakan Albayrak açıkladı...

Emeklilik sistemi değişiyor! Bakan Albayrak açıkladı...

Emeklilik sistemi değişiyor! Bakan Albayrak açıkladı...

Tarih :
Emeklilik sistemi değişiyor! Bakan Albayrak açıkladı...
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak canlı yayında son dakika müjdesini verdi! "Sanayi üretimi, emeklilik, tarım reformu dedik, bakanlığımızla ilişkili kısımlarda tüm bu çerçevelerde Türkiye bu adımları atmaya devam edecek." diyen Bakan Albayrak emeklilik sistemi ile ilgili de bir açıklamada bulundu. Emekli vatandaşlar ve emekli olmak üzere olanlar için açıklamanın detayları ile ilgili bilgiler merak konusu oldu.

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak emeklilik sistemi ile ilgili son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Albayrak, "Türkiye adım adım bir üst lige çıktıkça, bunun da bir mücadele etkisi olacak. Doğrular evrenselse büyük Türkiye ideali için emin adımlarla kim ne derse desin… Sanayi üretimi, emeklilik, tarım reformu dedik, bakanlığımızla ilişkili kısımlarda tüm bu çerçevelerde Türkiye bu adımları atmaya devam edecek. Toplumumuzun bilmesi gereken husus bu. Milletimizle gurur duyuyorum. Ekonomik olarak 12 binden, 9-10 bine düşüyorsunuz, terör saldırıları, 15 Temmuz… Birlik gördük. Bunun iç yönetimsel kaynaklı değil, dış kaynaklı olduğunu toplumumuz görmüyor mu. Biz dik durmaya devam ettikçe sadece iktidar olarak değil, toplumumuzda etki sağlayınca güçlü çıkacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. 8-10 ayda dışardan faktörlerle eski Türkiye ayakta kalamazdı." dedi.

YENİ EMEKLİLİK SİSTEMİ YOLDA: HERKES MEMNUN KALACAK

EMEKLİLİK SİSTEMİ

Canlı yayında emeklilik sistemine ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Albayrak, "Tüm paydaşların memnun olduğu bir emeklilik sistemi kurmak... Bu yıl içinde değişimi gerçekleştireceğiz." dedi.

 

Kaynak : SGK Rehberi
Balıkesir Marmara Belediyesi 3 İşçi Alacak
Bülent Arınç: Parti kuranlar büyük hata yapar
Ali Yalçın: Uzlaşma için elimizden gelen gayreti gösterdik
Soma'da işçilerin 'tazminat' eylemi
MHP lideri Bahçeli'den kayyum açıklaması
Facebook'tan yeni gizlilik adımı
Bakan Selçuk, memur heyetini çağırdı, görüşmeden gitti
Makam araçları sünnet arabası kendileri şoför oldu
Konya Selçuklu Belediyesi Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Benzer Haberler