Emeklilerin gözü ek ödemede! Aylık 344 TL ödenecek

Emeklilerin gözü ek ödemede! Aylık 344 TL ödenecek

Emeklilerin gözü ek ödemede! Aylık 344 TL ödenecek

Tarih :
Emeklilerin gözü ek ödemede! Aylık 344 TL ödenecek

Türkiye Emekliler Derneği, memurlara ödenen aile yardımını emeklilere de ödenmesini gündeme getirdi. Talep kabul edilirse emeklilere ek olarak aylık 344 lira ödenecek.

Memurlara verilen aile yardımının emeklilere de ödenmesi masaya geliyor. Hem memur sendikaları hem de Türkiye Emekliler Derneği, konuyu gündeme taşıdı. Talep hayata geçerse emekliler aylık 344 lira ek gelir alabilecek.

Geçtiğimiz günlerde yine Ankara’yı mesken tutan Türkiye Emekliler Derneği Erzurum Şube Başkanı Ahmet Degen, Emekliler promosyon, ikramiye, ek ödeme gibi uygulamalarla maaşlarına ilave gelir elde edebilirken, bunlara bir yenisinin daha eklenmesi için genel merkez nezdinde yoğun bir çalışma başlattıklarını bildirdi.

Başkan Degen ayrıca, Türkiye Emekliler Derneği, “Kamu çalışanlarına ödenen aile yardımını, tüm emeklilere de aile yardımı desteği olarak getirilsin” çağrısı yineledi.

Emeklilerin maaş oranlarında iyileştirme yapması için hükumetten beklentilerinin devam ettiğini dile getiren Başkan Ahmet Degen, “Genel merkezimiz ile yaptığımız yoğun temas ve istişarelerden sonra üyelerimizi maddi anlamda rahatlatacak ek ödenek için genel başkanımız Kazım Ergün sıkı bir şekilde çalışıyor. Beklentimiz sadece ek ödenek değil tabi ki, İntibak zamlarının da takipçisiyiz. Bu konuda da Genel Merkezimiz ve Şube Başkanları olarak gerek Türkiye büyük millet meclisinde ve gerekse bakanlıklar nezdinde temaslarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Benzin ve motorine zam
Mersin Emniyet Müd. Terörle Mücadelede Yaralanan İşçi Alım İlanı
Konya Sosyal Güvenlik Müd. Eski Hükümlü İşçi Alım İlanı
Toplu sözleşme görüşmelerinde, zaman daralıyor
Eminönü esnafı yaralarını sarmaya çalışıyor
Konya Sosyal Güvenlik Müd. Engelli İşçi Alım İlanı
Çeyrek altın günü 441 TL'den tamamladı
Bakan Varank'tan kayyum açıklamalarına tepki

Benzer Haberler