Anasayfa » Medya Haberleri » Emeklilik sistemi sil baştan! SGK Avrupa'yı inceledi...

Emeklilik sistemi sil baştan! SGK Avrupa'yı inceledi...

Emeklilik sistemi sil baştan! SGK Avrupa'yı inceledi...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın 'emeklilik sisteminin' değiştirileceğine yönelik açıklaması gözlerin SGK'ya çevrilmesine yol açtı. SGK'nın ise konuyla ilgili mutfakta bir çalışma yaptığı belirlendi. Bu çerçevede kurumun Avrupa ülkelerindeki emeklilik sistemini tek tek incelediği kaydedildi.

Tarih :
Emeklilik sistemi sil baştan! SGK Avrupa'yı inceledi...

Devlet, sık sık tartışma konusu olan Türk emeklilik sistemini masaya yatırdı. Konuyla ilgili kapsamlı bir çalışma başlatıldı.

Çalışmanın ilk ip uçlarını ise Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak verdi.

Canlı yayında emeklilik sistemine ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Albayrak, "Tüm paydaşların memnun olduğu bir emeklilik sistemi kurmak... Bu yıl içinde değişimi gerçekleştireceğiz." dedi.

BERAT ALBAYRAK'IN AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYINIZ!

Bakan Albayrak'ın açıklamasının ardından gözler Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı'na çevrildi. SGK'nın ise bu konuda bir çalışmasının olduğu ortaya çıktı.

Hürriyet gazetesinden Hacer Boyacıoğlu'nun haberine göre, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 'Avrupa Birlliği'nde sosyal güvenlik sistemleri' kitabını güncelledi ve Avrupa'da son yıllarda yapılan reform çalışmalarını ülke ülke inceledi.

Ülkelerde emeklilik yaşı, işverene işçiye davranışına göre ek prim, devlet fonu garantisi ile ek yardımlar konusunda yapılanlar SGK'nın raporunda yer aldı.

 

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler