Anasayfa » İlan » Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Tarih :
Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz Fakülteleri, Yüksekokulu ve Enstitülerinde açık bulunan Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun ilgili maddeleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesindeki genel şartları ve "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği"nin ilgili maddeleri ile "Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyeleri Yükseltme ve Atama Esasları" uyarınca Profesör, Doçent (Devamlı Statüde) ve Doktor Öğretim Üyeleri alınacaktır.

* Profesör kadrosuna başvuracak adayların; özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve tamamlanan doktora ve yüksek lisans tez çalışmalarını, araştırma faaliyetlerinin kurumsallaştırılmasına katkılarını, araştırma ve eğitim faaliyetlerine üniversite dışından sağladıkları kaynakları, üstlendikleri idari görevlerle ilgili bilgileri kapsayan belgeleri 1 nüsha dosya ve 5 adet CD veya USB ile ilanın yayım tarihinden itibaren l5 gün içinde Rektörlüğümüze,

* Doçent kadrosuna başvuracak adayların; özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve yüksek lisans tez çalışmalarını, araştırma faaliyetlerinin kurumsallaştırılmasına katkılarını, araştırma ve eğitim faaliyetlerine üniversite dışından sağladıkları kaynakları, üstlendikleri idari görevlerle ilgili bilgileri kapsayan belgeleri 1 nüsha dosya ve 3 adet CD veya USB ile ilanın yayım tarihinden itibaren l5 gün içinde Rektörlüğümüze,

* Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların ise; özgeçmişlerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, varsa yönetmiş oldukları yüksek lisans ve doktora tez çalışmalarını kapsayan belgeleri 1 nüsha dosya ve 3 adet CD veya USB ile ilanın yayım tarihinden itibaren l5 gün içinde ilgili Fakülte Dekanlığı veya Yüksekokul Müdürlüğüne başvurmaları duyurulur.

Birimi

Bölümü

Anabilim Dalı

Prof.

Doç.

Dr. Öğr.

Üyesi

Aranan

Nitelikler

Fen - Edebiyat

Fakültesi

Fizik

Matematiksel Fizik

-

1

-

(a), (b)

Matematik

Uygulamalı

Matematik

-

1

-

(a), (c)

Eğitim Fakültesi

Matematik

Ve Fen Bilimleri

Eğitimi

Matematik Eğitimi

-

1

-

(a), (d)

-

-

1

(a), (e)

Eğitim Bilimleri

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

-

-

1

(a), (f)

Uygulamalı

Bilimler

Yüksekokulu

Uluslararası

Ticaret

Uluslararası

Ticaret

-

1

-

(a), (g)

Yönetim Bilişim

Sistemleri

Yönetim Bilişim

Sistemleri

1

-

-

(a), (h)

-

-

1

(a), (i)

İktisadi ve İdari

Bilimler Fakültesi

Siyaset Bilimi ve

Uluslararası

İlişkiler

Kentleşme ve Çevre Sorunları

-

-

1

(a), (j)

Yönetim Bilimleri

-

-

1

(a), (k)

Biyomedikal

Mühendisliği

Enstitüsü

-

Biyomedikal

Elektronik

-

1

-

(a), (l)

Çevre Bilimleri

Enstitüsü

-

Çevre Bilimleri

1

-

-

(a), (m)

Aranan Nitelikler:

(a) Adayların bilimsel çalışmalarını yayınları ile kanıtlamış olması ve çok iyi derecede İngilizce bilmeleri gerekmektedir.

(b) Adayların matematiksel fizik ve istatistiksel mekanik, kuantum alan teorileri, matris modelleri ve tedirgemeci olmayan yöntemler konularında yayınları olması gerekmektedir.

(c) Adayların nümerik analiz, integral denklemler ve saçılım teorisi konularında uzman olması gerekmektedir.

(d) Adayların matematik eğitiminde matematik öğretme bilgisi ve STEM eğitimi konularında yayın yapmış olması gerekmektedir.

(e) Adayların geniş ölçekli testlerde matematik becerileri ile ilişkili faktörler ve testlerin psikometrik özellikleri konularında uluslararası endekslerde yayınlarının olması gerekmektedir.

(f) Adayların bireyle, grupla ya ada aileyle psikolojik danışma / terapi alanında araştırmalara, yayınlara ve öğretim deneyimine sahip olması gerekmektedir.

(g) Adayların uluslararası politik ekonomi, Avrupa Birliği politikaları, uluslararası birey davranışları konularında uzmanlığının olması ve uluslararası SSCI endeksli dergilerde yayınlarının bulunması gerekmektedir.

(h) Adayların veri ve metin madenciliği, sosyal ağ analizi ve sayısal yöntemler konularında eğitim, araştırma ve yayınlarının olması gerekmektedir.

(i) Adayların nesne yönelimli modelleme ve programlama, yeni ürün ve servis geliştirme, robotik sistemler, veri madenciliği ve karar destek sistemleri konularında eğitim, araştırma ve yayınlarının olması gerekmektedir.

(j) Adayların karşılaştırmalı siyaset, çevre siyaseti, uluslararası politik ekonomi alanlarında uzmanlığının bulunması ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlarının olması gerekmektedir.

(k) Adayların siyaset bilimi, siyaset sosyolojisi, modern siyaset felsefesi, siyasi düşünceler tarihi ve yönetim bilimleri alanlarında uzmanlığının bulunması ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlarının olması gerekmektedir.

(l) Adayların temel ve spektroskopik manyetik rezonans görüntüleme alanlarında uzmanlığının olması ve yayınlarının bulunması gerekmektedir.

(m) Adayların moleküler ekoloji, filogenetik ve moleküler taksonomi, çevresel niş modellemesi konularında uzmanlaşmış olması gerekmektedir.

Kaynak : SGK Rehberi
En önemli keşiflerden biri gerçekleşti: 4 bin 500 yıllık !
Sivas Erbelsan Geçici 2 İşçi Alacak
İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı da koronavirüse yakalandı
Başkandan işçilere büyük zam
Giresun Espiye Enerji 1 İşçi Alacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK parti teşkilatına seslendi!
Konya Teknik Üniversitesi İşçi Alım İlanı
7 bin günü tamamlayanlar tazminatıyla istifa edebilir
Manisa Turgutlu Belediyesi 41 İşçi Alacak
Mersin Büyükşehir Belediyesi 2 İşçi Alacak.
Baro'dan Atakan hakkındaki paylaşımlara suç duyurusu
Anket sonucu: Gül ile Erdoğan son tura kalsa...
Yerli otomobil için bir adım daha atılıyor
SGK, AB projesi desteğiyle 5 sözleşmeli personel alacak
Üniversitedeki öğrenci topluluğu üyeliğim atamaya engel olur mu?
Gizli rapor sızdı: Yarım milyon insan ölecek!
Arınç’tan gündeme bomba gibi düşen açıklamalar
'Avukat Vahit Bıçak'ın Polis Akademisi ile ilişiği kesiliyor'
40 işçi kendini madene kapattı
Bakan açıkladı... Ödemeler yarın yapılacak
İzmir Biyotıp Genom Merkezi 2 İşçi Alacak

Benzer Haberler