Anasayfa » Medya Haberleri » Hak-İş Başkanı açıkladı! İşte istifa eden üye sayısı...

Hak-İş Başkanı açıkladı! İşte istifa eden üye sayısı...

Hak-İş Başkanı açıkladı! İşte istifa eden üye sayısı...

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Toplam HAK İŞ'e bağlı üç sendikamızla ilgili 11 bin 500 üyemizin sendikalarımızdan istifa ettirildiği konusudur.

Tarih :
Hak-İş Başkanı açıkladı! İşte istifa eden üye sayısı...
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Geleneksel Basın iftarı programında medya temsilcilerine değerlendirmelerde bulundu.

"Toplam HAK İŞ'e bağlı üç sendikamızla ilgili 11 bin 500 üyemizin sendikalarımızdan istifa ettirildiği konusudur. Ağırlıklı olarak İstanbul'da Küçükçekmece, Esenyurt, Bolu, Bilecik, Manisa-Akhisar, İzmir-Menderes, Artvin ve Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya İnsan Kaynakları AŞ'deki üyelerimiz ağırlıklı olarak istifalara muhattaptır.

Bazı CHPli belediyelerde genelgeler yayınlanarak bu konuda sendikal tercihlere müdahale edilmemesini, bu müdahalelerin anayasal ve yasal haklara müdahale olacağından yola çıkarak bir kısım olumlu gelişmeler var.

Bunlardan bir tanesi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı""Sendikal rekabetin ötesine gidip işverenlerle işbirliği yaparak işçiler üzerindeki kurdukları baskıların sona erdirilmesi hususunu açıkça ifade ediyoruz.

Bir büyükşehir belediye başkanı açıkça kendisinin falan sendika ile çalışacağı yönünde bize açıkça meydan okurcasına tavır almaktadır.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Gazeteci Sabahattin Önkibar'a saldırı!
Açıklama geldi! Özel bankalar da katılsın
Engellilerin eğitimine yönelik haklar nelerdir?
Prim eksiği olanlara güzel haber!
Matematiğin zorunlu olma yılı 3'e çıkıyor'
80 doğumluya 15 yılla emeklilik şartı
Yıldırım: YSK kararı açıklayınca zıvanadan çıktılar
Mansur Yavaş, Ankara'nın borcunu açıkladı

Benzer Haberler