Anasayfa » Medya Haberleri » Ara tatilin ilk kazanını belli oldu

Ara tatilin ilk kazanını belli oldu

Ara tatilin ilk kazanını belli oldu

Ara tatilin ilk kazanını belli oldu

Tarih :
Ara tatilin ilk kazanını belli oldu

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, 2019-2020 eğitim takvimini memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, "Sömestir tatiline ek olarak birer haftalık iki ara tatilin özellikle iç turizmde büyük bir hareketliliğe neden olacağını öngörüyoruz." dedi.

NİSAN-KASIM TATİLLERİ MEMNUNİYET VERDİ

Bağlıkaya, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklanan ve okullarda nisan ve kasım aylarında iki ara tatil yapılmasını içeren 2019-2020 eğitim takvimini, turizm sektörü olarak memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

TÜRSAB'ın Türkiye'deki turizm faaliyetlerini 12 aya yaymak için çalıştığını belirten Bağlıkaya, "Milli Eğitim Bakanlığının aldığı karar, bu hedefimize son derece uygun. Sömestir tatiline ek olarak birer haftalık iki ara tatilin özellikle iç turizmde büyük bir hareketliliğe neden olacağını öngörüyoruz." ifadesini kullandı.

Bağlıkaya, sömestir tatilinde kış turizminin ön plana çıktığına işaret ederek, yeni tatil planıyla seyahat acentelerinin nisan ve kasım aylarına ilişkin tatil planları hazırlayacaklarını bildirdi.

"Yaz tatiline negatif etkisi olmaz"

Ara tatiller bahar aylarına denk geldiği için kültür, doğa, gastronomi, macera, spor gibi alternatif turizm çeşitlerine yönelik yeni ürün seçeneklerinin piyasaya sunulacağını vurgulayan Bağlıkaya, şunları kaydetti:

"Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından alınan ara tatil kararı hem öğrenciler hem de veliler için bir nefes alma imkanı sağlayacak. Yeni tatil düzeni ile yaz tatilinin başında ve sonunda birer haftalık kısalma meydana gelse de bunun yaz tatilini negatif etkilemeyeceğini düşünüyoruz. Erken rezervasyonu kullanarak tatilini planlayanlar hem daha ucuz hem de istedikleri yerde tatil yapma imkanını yakalayacak."

Öğrenciye 4 tatil geliyor! haberi için Tıklayınız

Kaynak : Anadolu Ajansı
Facebook'tan yeni gizlilik adımı
Bülent Arınç: Parti kuranlar büyük hata yapar
Tunceli'de 3,9 büyüklüğünde deprem
Bakan Selçuk'tan memur zammı konusunda flaş açıklama!
Bakan müjdeyi verdi!Türkiye'de kurulacak...
MHP lideri Bahçeli'den kayyum açıklaması
Antalya Ebton 23 İşçi Alacak
Balıkesir Marmara Belediyesi 3 İşçi Alacak
Yanan arazilerin imara açılması Anayasa'ya aykırıdır'
Kadınlar için emeklilik yaşı kaç?

Benzer Haberler