Anasayfa » Medya Haberleri » Kabul edilirse emeklilere 344 lira ek ödeme!

Kabul edilirse emeklilere 344 lira ek ödeme!

Kabul edilirse emeklilere 344 lira ek ödeme!

Türkiye Emekliler Derneği, memurlara ödenen aile yardımını emeklilere de ödenmesini gündeme getirdi. Talep kabul edilirse emeklilere ek olarak aylık 344 lira ödenecek.

Tarih :
Kabul edilirse emeklilere 344 lira ek ödeme!
Memurlara verilen aile yardımının emeklilere de ödenmesi masaya geliyor. Hem memur sendikaları hem de Türkiye Emekliler Derneği, konuyu gündeme taşıdı. Talep hayata geçerse emekliler aylık 344 lira ek gelire kavuşabilecek.

Geçtiğimiz günlerde yine Ankara'yı mesken tutan Türkiye Emekliler Derneği Erzurum Şube Başkanı Ahmet Degen, Emekliler promosyon, ikramiye, ek ödeme gibi uygulamalarla maaşlarına ilave gelir elde edebilirken, bunlara bir yenisinin daha eklenmesi için genel merkez nezdinde yoğun bir çalışma başlattıklarını bildirdi.
Başkan Degen ayrıca, Türkiye Emekliler Derneği, "Kamu çalışanlarına ödenen aile yardımını, tüm emeklilere de aile yardımı desteği olarak getirilsin" çağrısı yineledi.

Emeklilerin maaş oranlarında iyileştirme yapması için hükumet 'ten beklentilerinin devam ettiğini dile getiren Başkan Ahmet Degen, "Genel merkezimiz ile yaptığımız yoğun temas ve istişarelerden sonra üyelerimizi maddi anlamda rahatlatacak ek ödenek için genel başkanımız Kazım Ergün sıkı bir şekilde çalışıyor. Beklentimiz sadece ek ödenek değil tabiki, İntibak zamlarının da takipçisiyiz. Bu konuda da Genel Merkezimiz ve Şube Başkanları olarak gerek Türkiye büyük millet meclisinde ve gerekse bakanlıklar nezdinde temaslarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Antalya Ebton 23 İşçi Alacak
Afyonkarahisar'da kavga: 1 ölü, 7 yaralı
Çeyrek altın günü 450,00 TL'den tamamladı
Burdur Bimtaş 1 İşçi Alacak
Acı haber geldi! 2 asker daha şehit oldu
Ali Yalçın: Uzlaşma için elimizden gelen gayreti gösterdik
Bakan Koca 'sağlık turizmi yetki belgesi' iddialarına cevap verdi
Afyonkarahisar Sanbel Geçici 8 İşçi Alacak

Benzer Haberler