Anasayfa » Medya Haberleri » Prof. Dr. Haluk Savaş ve eşine pasaport verilecek'

Prof. Dr. Haluk Savaş ve eşine pasaport verilecek'

Prof. Dr. Haluk Savaş ve eşine pasaport verilecek'

Adana Valiliği: Yapılan değerlendirme sonucunda adı geçen şahıslara 5682 sayılı Pasaport Kanunu'nun 22. maddesi gereğince zaruri haller kapsamında pasaport düzenlenecektir

Tarih :
Prof. Dr. Haluk Savaş ve eşine pasaport verilecek'
Adana Valiliği, yurt dışında kanser tedavisi olmak isteyen KHK ile görevinden ihraç edilen Prof. Dr. Haluk Asuman Savaş ile eşi Doç. Dr. Esen Savaş'a, "zaruri haller kapsamında pasaport düzenleneceğini" bildirdi.

Valilik, bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya platformlarında "yurt dışında kanser tedavisi olmak isteyen KHK'lı Prof. Dr. Haluk Asuman Savaş'ın pasaport başvurusu mahkeme kararına rağmen reddedildi" şeklindeki haberlere ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, "Yapılan değerlendirme sonucunda adı geçen şahıslara (Prof. Dr. Haluk Asuman Savaş ile eşi Doç. Dr. Esen Savaş) 5682 Sayılı Pasaport Kanunun 22. maddesi gereğince zaruri haller kapsamında pasaport düzenlenecektir." ifadesine yer verildi.

Adana Valiliği tarafından dün yapılan açıklamada da "Söz konusu şahsın hukuki durumu, rahatsızlığı, alınan belgeler ve talebi, son 20 yılda zaruri hallerde istisnai bir durum olarak sadece birkaç kişi için kullanılan yetki kapsamında değerlendirilmek üzere İçişleri Bakanlığına dün gönderilmiş olup, Bakanlığımızın yapacağı değerlendirmeye göre işlem tesis edilecektir." değerlendirmesinde bulunuldu.

 

Kaynak : Anadolu Ajansı
Erdoğan'dan muhaliflere de iftar daveti
Erdoğan: Zehra hanıma neyi sorun dedi?
4/B'liler niçin kadroya geçmek istiyor? İşte sebepler....
Erdoğan: YSK Milletvekilliğimi almıştı!
Stajyerin maaşı devletten
İstanbul'da 150 bin refakatçi seçmen
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle neler konuştu?
Eroine pul biberli kamufle

Benzer Haberler