Bayram ikramları yüzde 20 zamlandı

Bayram ikramları yüzde 20 zamlandı

Bayram ikramları yüzde 20 zamlandı

Tarih :
Bayram ikramları yüzde 20 zamlandı

Bayram ikramlıkları % 20 arttı, emekliye verilen ikramiyelerde yüzde 20 artırılsın

ANKARA (Anayurt) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, geçtiğimiz yıl uygulanmaya başlayan bayram ikramiyelerine bu yıl en az enflasyon oranı kadar zam yapılması gerektiğini belirterek, “Tüm ücretler gibi bayram ikramiyeleri de enflasyona yenildi. O nedenle bayram ikramiyelerine en az enflasyon oranı kadar zam yapılmalı” dedi.

Erdoğdu, “Bayramların Türk halkı için önemini göz önüne alarak biz bayram ikramiyesini bir maaş tutarında yapma sözü vermiştik. Şimdi iktidara düşen bu ikramiyeleri hiç değilse enflasyon oranında yükseltmek” diye konuştu.

BAYRAM İKRAMLARI YÜZDE 20 ZAMLANDI

Yıllık enflasyonun Mayıs ayında da yüzde 20 gelmesinin beklendiğine işaret eden Erdoğdu, buna göre ikramiyelerin enflasyona yenilmemesi için en az bin 200 TL olması gerektiğine işaret ederek şöyle devam etti:

“Bayramlar birlik ve beraberlik günleri, kardeşliğin, çıkarsız saygı ve sevginin yaşandığı, dargınların kucaklaştığı, küçüklerin büyüklere saygı, büyüklerin küçüklere sevgi gösterdiği, verilecek hediyelerle çocukların gönüllerinin alınması gereken günlerdir. Bu çerçevede geçtiğimiz yıl torununa pantolon, gömlek, tişört, çorap ve ayakkabıdan oluşan bayramlık alan bir emeklimiz, torununu bu yıl yine sevindirmek isterse aynı giysilere 198 TL ödemek zorunda kalacak. Eğer giysi değil de oyuncak alırsa geçen yıl 16 liraya aldığı oyuncağı bu yıl 21 TL’ye alabilecek.” Geçtiğimiz yıl yakınını ziyarete giden bir emeklinin yanında götürdüğü çikolata paketine 35, lokuma 11, kağıtlı şekere ise 28 TL öderken bu yıl, çikolataya 43, lokuma 13, kağıtlı şekere ise 29 TL ödemesi gerektiğini kaydeden Erdoğdu, “Bayram ikramları ortalama yüzde 20 oranında zamlanmış. İstanbul’daki emekli karşı tarafta oturan bir yakının ziyarete gitse 7 TL ödediği şehir hatları vapuruna bu yıl 9 TL ödeyecek. Eğer küçük bir arabası varsa hepten yandı, o zaman 8,7 TL ödediği köprü ücretine bu bayram 19 TL ödeyecek. Bu masrafları göze alamayıp telefon etmeye kalksa 38 TL ödediği cep telefonu görüşmesi için bu bayram 55 TL ödemesi gerekecek. Tüm bu rakamlar, ikramiyelerin en azından enflasyon oranında artırılması gerektiğini ortaya koyuyor” diye konuştu.

Kaynak : Anayurt
15 örnekle kamu kurumlarında yaşanan etik ihlalleri
Şirin köyün 'Hükümet Kadını'
İnşaat devi konkordato ilan etti
Meltem Cumbul, ücretli otoyolu öven Demet Akalın'a sert çıktı!
Turizmciye işsizlik maaşı!
Adli yıl açılışına katılmayacak barolara Yargıtay'dan tepki
Lokum ikramına yasak geldi!
A&S Yatırım Holding, TV8'e ortak oldu
Şaşırtan görüntü! Ağustos ayında beyaza büründü
Bartın'da araç baraja uçtu: 5 kişiden 4'ü kayıp

Benzer Haberler