Anasayfa » Medya Haberleri » Korkulan başa geldi! Uçaklar İstanbul'a inemedi

Korkulan başa geldi! Uçaklar İstanbul'a inemedi

Korkulan başa geldi! Uçaklar İstanbul'a inemedi

Korkulan başa geldi! Uçaklar İstanbul'a inemedi

Tarih :
Korkulan başa geldi! Uçaklar İstanbul'a inemedi

İstanbul hava sahasında etkili olan elektrik yüklü yağmur bulutları (Kümülonimbus), İstanbul Havalimanı’ndaki uçuşlarda gecikmelere neden oldu.

Marmara bölgesinde öğlen saatlerinden itibaren yoğunluğunu arttıran Kümülonimbus (CB) olarak adlandırılan elektrik yüklü yağmur bulutları, İstanbul'da hava ulaşımını aksattı.

Olumsuz hava nedeniyle İstanbul Havalimanı'ndaki tarifeli uçuşlarda zaman zaman gecikmeler yaşandı. Havalimanına inmek için alçalan çok sayıda uçak, havada bir süre tur atmak zorunda kaldı. Buna bağlı olarak inişlerde kısa süreli gecikmeler yaşandı. Öte yandan yaşanan gecikmeler nedeniyle havada tur atan bazı uçaklar, başta Çorlu Havalimanı olmak üzere çevre havalimanlarına yönlendirildi.

2014’TE UYARMIŞLARDI

Bu olay aslında 2014'te daha havalimanı inşaat halindeyken gündeme gelmişti. TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu o dönemde hazırladığı raporda olumsuz hava koşullarının uçakların iniş-kalkışlarını etkileyeceğine dikkat çekilmişti.

Söz konusu raporda, “Proje alanı ise doğrudan deniz üzerinden gelen rüzgârlara açıktır. Uçuş için uçağın gelen rüzgarı önden alması gerekir, yandan ya da arkadan alması tehlikelidir. Ayrıca Türk Hava Kurumu Tetkik Birimi'nin, Karadeniz tarafından gelen rüzgârlar nedeniyle projeye onay veremediği bilinmektedir” ifadeleri yer almıştı.

Kaynak : Milli Gazete
Memur maaşı şimdi 9 çeyrek ediyor
İşte af teklifinin ayrıntıları!
Ocak'ta en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? İşte ilk hesaplamalar...
Atatürk Havalimanı metro seferleri durduruldu
İmamoğlu, kendini zora sokan belgedeki torpil iddialarını böyle savundu!
Kılıçdaroğlu, torpil belgesinde ismi geçenlere ne yapacak?
Aşı gribe bağlı ölümlere kalkan oluyor
Milyonlar bekliyordu!EYT Meclis yolunda...

Benzer Haberler