Anasayfa » Medya Haberleri » Erdoğan: YSK Milletvekilliğimi almıştı!

Erdoğan: YSK Milletvekilliğimi almıştı!

Erdoğan: YSK Milletvekilliğimi almıştı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı Muayede Salonu'nda gençlerle iftarda bir araya geldi. Erdoğan, iftar sonrasında gençlerle söyleşi gerçekleştirdi.

Tarih :
Erdoğan: YSK Milletvekilliğimi almıştı!

Benim yaşadığımla uzaktan yakından alakası yok. Tercihli sistem vardı. Milletvekili olduğum halde milletvekilliğini kendi partimden olan kişi itiraz ederek YSK vasıtasıyla benden milletvekilliğini aldı. Kimdi? Benim ilçe başkanımdı. Ben o zaman il başkanıydım. Bizde olanda hayır vardır dedik. Sineye çektik.

1994'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı geldi. Oradaki olayla bunun arasında dağlar kadar fark var. Farklı siyasi parti ve görüşte olanlar itirazını yapıyor. En doğal hakkımız itiraz. Bunu yasalar veriyor size. Belçika'da aynı şey yapılıyor, orada yapıldığında kabul görüyor, seçimin yenilenmesine karar veriliyor. Avusturya'da seçimin yenilenmesine karar verililiyor. Amerika'da Trump, Bayan Clinton'dan 3 milyon az oy aldığı halde seçim kazanıyor. Niye, seçim sistemi onu getiriyor. Bakıyorsunuz YSK mensuplarına çete diyor.

Anayasamızın 138. maddesinde bırakın çete demeyi ima dahi edemezsiniz diyor. Maalesef YSK'nın mensupları bunlara karşı dava açmadılar. Bana göre açmaları lazım. Bir yargı mensubuna hakaret edemezsin. Bundan sonraki süreci nasıl götürecekler. Bu kabadayılık yapılacak yer değil. Sandık orada, gidilir, en büyük hakem millettir. Millet ne derse doğru olan odur.

Kaynak : SGK Rehberi
Erdoğan onayladı, kritik genelge yayımlandı
Tanesi 15 TL! Ejder meyvesi 'yok sattı'
Takibe düşen kredilerle ilgili açıklama
Dehşete düşüren uyarı: 80 milyon can alabilir! Türkiye de risk altında
Araba kiralarken verdikleri senetler başlarına bela oldu
Devlet ihalelerinde 'son dakika' oyunu
Grip iki, nezle dört mevsim yakalıyor
Uydu sistemli lüks makam aracı siparişi!

Benzer Haberler