Anasayfa » Medya Haberleri » Resmi Gazete ile ilgili ilginç iddia! Hala ücret alınıyor...

Resmi Gazete ile ilgili ilginç iddia! Hala ücret alınıyor...

Resmi Gazete ile ilgili ilginç iddia! Hala ücret alınıyor...

Ünlü sosyal güvenlik uzmanı Ahmet ÜNLÜ, bir süre önce basılı yayın faaliyetlerine sona erdiren Resmi Gazete ile ilgili ilginç bir iddiayı gündeme getirdi. Ünlü, 'Uzunca bir süredir Resmi Gazete kağıt ortamında basılmamaktadır. Ancak, burada çıkan ve çıkması zorunlu kamu ilanları için ilgili kamu kurumları hala ücret ödemektedirler.' dedi.

Tarih :
Resmi Gazete ile ilgili ilginç iddia! Hala ücret alınıyor...

Ahmet ÜNLÜ'nün Yeni Şafak Gazetesi'nde yayımlanan köşesinin ilgili kısmı şöyle:

"RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANAN İLANLAR İÇİN NİÇİN ÜCRET ALINIYOR?

Uzunca bir süredir Resmi Gazete kağıt ortamında basılmamaktadır. Ancak, burada çıkan ve çıkması zorunlu kamu ilanları için ilgili kamu kurumları hala ücret ödemektedirler. Doğrusu bu durumun izah edilebilir bir tarafı bulunmamaktadır. Halbuki DPB'nin uyguladığı sistem burada da işletilerek ciddi bir işgücü tasarrufu sağlanabilir. Yani çok basit yöntemlerle ciddi tasarruf sağlanabilir.

Hangi kamu kurumunda ne tür güzel uygulamalar yapılmakta ve bu uygulamalar kamunun tamamına ya da büyük bir kısmına nasıl uyarlanabilir gibi çalışmalara maalesef bütüncül bir yaklaşımla bakılamıyor. Sizlere garip gelebilir ama maalesef kamuda bütüncül bakış açısından yoksun bu tür gariplikler vakayı adiye'den hale gelmiştir. En garibi ise kamuda yerinin doldurulması neredeyse imkansız olan DPB, nasıl daha etkin hale getirilebilir diye düşünülmesi gerekirken maalesef kısa bir süre sonra kapatılıyor. Bunca işlevsiz ve kamuya yük olan kurum varken DPB'nin kapatılması oldukça manidardır. Nasıl olsa bozup bozup yeniden yapmaya alıştık. Ne diyelim Rabbim basiretimizi açsın."

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler