Anasayfa » Medya Haberleri » Deniz Feneri iftarında 'Yıldız Tilbe' sürprizi!

Deniz Feneri iftarında 'Yıldız Tilbe' sürprizi!

Deniz Feneri iftarında 'Yıldız Tilbe' sürprizi!

Deniz Feneri Derneği, İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından Dünya Yetimler Günü ilan edilen ramazan ayının 15. gününde verilen iftar yemeğine ünlü sanatçı Yıldız Tilbe de katıldı.

Tarih :
Deniz Feneri iftarında 'Yıldız Tilbe' sürprizi!
Deniz Feneri Derneği, İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından Dünya Yetimler Günü ilan edilen ramazan ayının 15. gününde Türkiye'de 100 yetim çocuğa, dünya da ise binlerce yetime iftar verdi.

Derneğin Zeytinburnu'ndaki merkezi ve 20 ülkede aynı gün değişik saat aralığında gerçekleşen iftar programlarına yakınlarıyla katılan yetimlere, hediye paketleri, giyim ve bayram harçlığı verildi.

İstanbul’daki iftar organizasyonda ise eğlenceli anlar yaşandı. Palyaçoların renklendirdiği iftar yemeğinde yetimler gönüllerince eğlendi.

YILDIZ TİYBE İFTARINI ÇOCUKLARLA BİRLİKTE AÇTI

İftar yemeğinin asıl sürprizi ise ünlü sanatçı Yıldız Tilbe idi. Aynı zamanda Deniz Feneri Derneği’nin bağışçısı olan sanatçı, yetimler ile birlikte bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Çocuklarla yakından ilgilenen Yıldız Tilbe iftarını da aileler ile beraber açtı. İftar sonrası 100 yetim ailesine ve çocuklarına bayram harçlığı dağıtan sanatçı hayranlarıyla bol bol resim çektirip sohbet etti.

TİLBE, İKİ KUYU DAHA AÇTIRACAK

Ramazan ayının ilk günlerinde Afrika’da susuzluk çeken Somali ve Gana’da anne babasının adını taşıyan ''Ali ve Altun Tilbe Hayratı'' adında iki su kuyusu açtıran star, aynı bölgede açılmak üzere iki kuyu sözü daha verdi.

Ünlü şarkıcı Afrika’da kuraklık yaşayan diğer ülkelerde de anne ve babası adına su kuyusu açtırmaya gücüm yettiğince devam edeceğim dedi.

Deniz Feneri Derneği Başkanı Av.Mehmet Cengiz, yaptığı yazılı açıklamada, Dünya Yetimler Günü'nde binlerce yetim çocuğu aileleriyle iftar sofrasında ağırlamanın kendileri için gurur verici olduğunu söyledi. Bizleri bu sofrada yalnız bırakmayan Türkiye’nin ünlü ses sanatçısı Yıldız Tilbe’ye yetim çocukları ve aileleri adına çok teşekkür ediyorum dedi. Tilbe’nin mazlum coğrafyalara olan duyarlılığının diğer sanatçı kardeşlerimize de örnek olmasını diliyorum ifadesini kullandı.

Mehmet Cengiz Türkiye'nin yanı sıra dünya da Tayland, Bosna Hersek, Gazze, Kenya, Makedonya, Somali, Fildişi Sahili, Uganda, Etiyopya, Karadağ, Arnavutluk gibi toplamda 20 ülkede de yetimler için iftar sofraları kurulduğunu da ifade etti.

Kaynak : SGK Rehberi
7 bakanlıkta üst düzey atamalar
Avukat çifti darp eden biri çocuk 3 şüpheli tutuklandı
Türk Telekom'da flaş gelişme!
Kamu Sağlık Tesisleri Ruhsatlandırma Yönetmeliği
20 bin öğrenciye 808 TL müdesi!
İBB, Necip Fazıl ve Mustafa Kutlu'yu tiyatrodan çıkardı
49 ilin Emniyet Müdürü değişti
Diyanet açıkladı! İşte Cuma Hutbesi
'İstihdam hakkını geliştirdik ve niteliğini iyileştirdik'
Mağdur olmayın! 440 bin kişinin faturasında var

Benzer Haberler