Anasayfa » Medya Haberleri » Erdoğan: Türkiye'ye gözümüz gibi bakmalıyız

Erdoğan: Türkiye'ye gözümüz gibi bakmalıyız

Erdoğan: Türkiye'ye gözümüz gibi bakmalıyız

Erdoğan,"Türkiye'ye gözümüz gibi bakmalıyız. İçiride ne yaşanırsa yaşansın geminin çalışmasını sağlamak hedefimizdir. 82 milyon biz aynı gemideyiz." ifadelerini kullandı.

Tarih :
Erdoğan: Türkiye'ye gözümüz gibi bakmalıyız
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tüm dönem milletvekilleri ile iftar programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

- Meclis'imiz FETÖ'cü teröristlerin 15 Temmuz'da yaptığı saldırılara karşı dimdik ayakta durmuştur. Meclis'imiz dünyada çifte 'Gazi' ünvanı na sahip belki de tek Meclis'tir. Yaşadığımız sıkıntıları kaosları hep bir arada atlatabildik.

- Türkiye'nin gücü meseleleri demokrasi ve hukuk çerçevesinde çözmekten gelmektedir. Çok büyük atılımlar gerçekleştirdik.

- Güçler ayrımı denen siteme ne denli iyi işletirsek milletimizin beklentisine o denli iyi cevap veririz. Yasama, yürütme ve Yargı'nın güç ve yetki kaynağı milletimiz olduğu için hesap vereceğimiz yer de milletimizdir.

- Yeni yönetim sistemimiz demokrasinin temelini oluşturan güçler arasındaki görev paylaşımını çok daha belirgin hale getirmiştir.

- Bu toprakları elimizden almak için her şeyi yaptılar, hala da yapıyorlar. Çevremizde oynanan oyunları daha fazlası bize de oynanmaya kalktı. Milletimiz; meclisimiz tek vücut olduk ve oyunları bozduk.

- Türkiye kritik bir dönemden geçiyor. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Bunun için 82 milyon vatandaşımızı biraraya gelmeye davet ediyoruz.

- Türkiye'ye gözümüz gibi bakmalıyız. İçeride ne yaşanırsa yaşansın geminin çalışmasını sağlamak hedefimizdir. 82 milyon biz aynı gemideyiz.


- Türkiye'ye kazandırdıklarımızı kimse inkar edemez. Tuzakları, oyunları bozarsak 2023 yılında bambaşka bir Türkiye'de yaşıyor olacağız.

 

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler