Anasayfa » Taşeron » Taşerondan kadroya geçtiler 2 ay maaş yok!

Taşerondan kadroya geçtiler 2 ay maaş yok!

Taşerondan kadroya geçtiler 2 ay maaş yok!

Taşerondan kadroya geçtiler 2 ay maaş alamayacaklar!

Tarih :
Taşerondan kadroya geçtiler 2 ay maaş yok!

Taşerondan kadroya geçen işçinin 10 ay derdi bitmedi. Kadro alan taşeronda enflasyon farkı ve TİS'de çözülmedi.

696 sayılı KHK ile taşeron işçi olarak çalışırken Milli Eğitim Bakanlığı birimlerinde kadroya geçen işçilerin sorunları çözülemedi.

Maliye Bakanlığı'nın yazısı üzere 10 ay çalışan işçiler 2 ay maaş alamayacaklar. Bu durumda bulunan binlerce işçinin talebi ise 12 aylık sürekli çalışma.

MÜDÜRLÜK YAZI GÖNDERDİ

Yaz tatilinin gelmesi ile taşerondan kadroya geçen Milli Eğitim Müdürlüklerinde çalışan işçiler 15 Haziran-15 Ağustos 2019 tarihleri arasında geçici işçiler çalışamayacaklar.

2 AY MAAŞ ALAMAYACAKLAR

16 Ağustos'da işbaşı yapacak olan geçici işçiler bu iki aylık süreçte maaş da alamayacaklar. Müdürlüğün yazısında detaylı bir işçi ihtiyaç analizi yapılması ve 14 Haziran'a kadar işçi ihtiyaç analizinin gönderilmesi isteniyor.

TAŞERONDAN GEÇEN İŞÇİLER MAĞDURİYETLERİNİN GİDERİLMESİNİ İSTİYOR

Geçici işçi statüsü ile geçen işçiler yaşdıkları mağduriyetin giderilmesini ve kendilerinin de 12 ay üzerinden çalıştırılmasını talep ediyorlar.

ENFLASYON FARKI VE TİS'DE ÇÖZÜLMEDİ

Taşerondan kadroya geçen işçilerin maddi kayıplarındaki en başta gelen enflasyon kaybı bir çok açıklamaya rağmen çözülmedi. Belediye şirketlerine geçen işçilerin ise şirket işçiliği yerine kadro ve ilave tediye taleplerinde de bir gelişme sağlanamadı. Taşeron şirektlerden geçiş yapılırken bir çok sorunlarının çözüme kavuşmasını isteyen işçiler karşılaştıkları bu yeni sorunlarda yetkililerden çözüm bekliyorlar.

İlgili yazı ise şöyle;

 

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler