Anasayfa » Medya Haberleri » Saadet adayına İmamoğlu sorusu: Kim mağdur?

Saadet adayına İmamoğlu sorusu: Kim mağdur?

Saadet adayına İmamoğlu sorusu: Kim mağdur?

Saadet adayına İmamoğlu sorusu: Kim mağdur?

Tarih :
Saadet adayına İmamoğlu sorusu: Kim mağdur?

Necdet Gökçınar cevapladı: Saadet Partisi seçime neden giriyor?

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar, kamuoyunda çokça konuşulan seçime aynı adayla katılma kararına ilişkin, Çağlar Cilara'nın sorusunu cevapladı.

23 Haziran İstanbul seçimlerine hazırlanan Saadet Partisi'nde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar, gazeteci Çağlar Cilara'nın Youtube'daki özel kanalına gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

Seçime neden girdiklerini ve CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu hakkında konuşan Gökçınar, YSK kararıyla ilgili "Kim olursa olsun burada yapılan bir haksızlıktır" açıklamasında bulundu.

"BİZİM SÖYLEYECEK SÖZÜMÜZ VAR"

Saadet Partisi seçime neden giriyor? sorusuna cevap veren Gökçınar, "Türk siyasetinde davasına bu kadar sadık, yerinde duran bir parti gösteremezsiniz. Hepsi bir takım reformasyonlara uğradı. Bir siyasi partinin bir davası varsa eğer, seçmenine söyleyeceği bir hayat görüşü, bir söz varsa bu partinin ben filan partinin yerine seçime girmiyorum demesi, esasında senin hiçbir şeyin yokmuş anlamına gelir." diye konuştu.

"Biz iki kere ikiye dört diyoruz." şeklinde konuşan Gökçınar, "Biz dava partisiyiz. bizim önemimiz aldığımız oylarla ölçülmez. Özellikle bu süreçte 31 Mart'a kadar çok fazla hakarete ve iftiraya da maruz kaldık. Hatta bizim seçime girmediğimizi bile söylediler ama birden bire 23 Haziran seçimlerine doğru bize övgüler dizdiler. Dolayısıyla böyle bir durumda 'siz neden filanca lehine gitmediniz?' sorusu bizim partiye sorulacak soru değil" ifadelerini kullandı.

"SADECE İMAMOĞLU HAKSIZLIĞA UĞRAMADI"

Çağlar Cilara'nın Millet İttifakı adayı "Ekrem İmamoğluna yapılan açık bir haksızlık mı?" şeklindeki sorusuna ise Gökçınar şöyle cevap verdi:

"İmamoğlu'na demeyelim, kim olursa olsun yapılan haksızlıktır. Bakın bu durumun sonunda kim mağdur oluyor, İmamoğlu mağdur oluyor. Evet, burada yapılan bir haksızlık var ama 'İmamoğlu haksızlığa uğruyordan başlarsak, Necdet haksızlığa uğrarsa görmeyelim'e gider ki, nitekim bunu yaşıyoruz."

"BİR SÜRÜ İFTİRALARA MARUZ KALDIK"

Saadet Partisi iBB Başkan adayı Gökçınar, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben mağduriyet yarışına girecek değilim. Dediğim gibi bizim önemimiz aldığımız oylarla ölçülmez. İşte zaten şu son olaylar da gösteriyor. Şimdi o az mağdur ben çok mağdurum diye söylemiyorum. Mesela biz 31 Mart'ta yok sayıldık. Bir sürü iftiralara maruz kaldık. Particik filan diye küçültücü sözler söylendi. Trt bizi çağırmadı. Havuz medyasına müracaat ettik ama para verseniz de olmaz dediler. Şimdi burada kim mağdur. Yani aslında burada hepimize bir haksızlık yapılıyor. Hala iki parti yürüyor diye TV'lerde söylüyorlar."

 

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler