Anasayfa » Medya Haberleri » 'Reuters’in amacı ekonomiyi karalamak'

'Reuters’in amacı ekonomiyi karalamak'

'Reuters’in amacı ekonomiyi karalamak'

'Reuters’in amacı ekonomiyi karalamak'

Tarih :
'Reuters’in amacı ekonomiyi karalamak'

Reuters’in 'İVME Paketi ithalatı artıracak' yalanına Hazine Bakanlığı’ndan tepki geldi: Kasıtlı olarak ekonomiyi karalıyorlar denildi.

Geçtiğimiz gün Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, stratejik sektörlerde dışa bağımlılığı azaltacak İVME Finansman Paketi’ni açıklamıştı.

BAKANLIK’TAN TEPKİ

Her fırsatta ‘ekonomi batıyor’ haberleriyle spekülasyona imza atan İngiliz haber ajansı Reuters da, Türkiye’nin ihracat potansiyeline çok önemli destek sağlayacak olan paketin ithalatı artıracağını savunarak, yeni bir karalama kampanyasına imza atmıştı. Reuters’in ‘kasıtlı’ haberine Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan tepki geldi.

ALGI OLUŞTURUYORLAR

Bakanlık açıklamasında: ”Haber ajansı Reuters tarafından aynı tarihte yayınlanan “Türkiye ithalatını yeni paketle artıracak” bas¸lıklı haber, kamu bankaları tarafından sunulan I·VME Finansman Paketi’ni kasıtlı olarak karalama amacını tas¸ımaktadır. I·lgili haber ajansı, bir su¨redir Tu¨rkiye ekonomisini dogˆrudan hedef alan haberlerle aleyhte algı olus¸turma c¸abası ic¸erisinde bulunmaktadır” denildi.

Güneş

Kaynak : SGK Rehberi
Gram altın 9 ayın zirvesinde
Askere erken emeklilik
Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatacak?
Meteorolojiden 41 ile yağış uyarısı!
Milyonlarca memuru sevindirecek düzenleme! Ahmet Ünlü yazdı.
Kırıkkale'de sele kapılan karı koca öldü
Belgeyle konuşan avantajlı olacak
8 anket şirketinin 23 Haziran tahmini

Benzer Haberler