Anasayfa » Medya Haberleri » Sağlıkta ‘mülakat’ tartışması bitti

Sağlıkta ‘mülakat’ tartışması bitti

Sağlıkta ‘mülakat’ tartışması bitti

Sağlıkta ‘mülakat’ tartışması bitti

Tarih :
Sağlıkta ‘mülakat’ tartışması bitti

Türkiye'nin haftalardır konuştuğu sağlıkta atamalarda 'mülakat' tartışması sona erdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "100 yıllık Türkiye Cumhuriyeti'nde bugüne kadar atamalar nasıl yapıldıysa bundan sonra da aynı şekilde olacak. Bakanlığımıza alacağımız her sağlık personelinde mülakat değil KPSS gibi puan türleri isteyeceğiz. Bu konu üzerinden yapılan asılsız tartışmalar ile liyakat konusunda oluşturulmaya çalışılan algının farkındayız" dedi.

Bakan Koca, "Sayın Cumhurbaşkanımız 29 bin 689 yeni sağlık çalışanını kamuda istihdam etmek için sürecin başladığının müjdesini verdi. İddia edildiği gibi mülakatla atama söz konusu değil. Devlet bugüne kadar puanla atadı bugünden sonra da böyle olacak" diye konuştu.

SGK'YA 400 PERSONEL

Sosyal Güvenlik Kurumuna da sözlü sınavla 400 denetmen yardımcısı alınacak. Başvurular, 10-17 Haziran tarihleri arasında e-Devlet üzerinden yapılacak. Adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları, 2017 ve 2018 KPSS türlerinden 75 ve üzeri puan almış olmaları gerekiyor.
350 kadroya 4 yıllık hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık veya sigortacılık, 50 kadroya ise matematik, istatistik bölümü mezunları başvurabilecek.

TÜLAY CANPOLAT

Kaynak : Yeni Asır
İşte Babacan'ın yeni partisinin adı ve logosu
Kız kardeşini sokak ortasında öldüresiye dövüp bıçakladı
Hababam Sınıfı'nın usta oyuncusu hayatını kaybetti
Burs rehberi! Hangi kurum kaç lira veriyor?
İşsize çifte maaş
Türkiye'de her 100 kişiden 12'sinde silah var
Emekliye en az 168 lira zam
25 Ağustos 2019'dan önemli gündem başlıkları

Benzer Haberler