Anasayfa » Medya Haberleri » Zarar eden kurumda kendi maaşlarına % 80 zam yaptılar!

Zarar eden kurumda kendi maaşlarına % 80 zam yaptılar!

Zarar eden kurumda kendi maaşlarına % 80 zam yaptılar!

Tarih :
Zarar eden kurumda kendi maaşlarına % 80 zam yaptılar!

Çiftçi kuruluşu GÜBRETAŞ zarar ederken Yönetim Kurulu üyeleri yüzde 80ile 88 arasında kar etti. Ekonomik kriz nedeniyle çiftçinin gübre kullanamaması GÜBRETAŞ'ın zarar etmesine neden oldu. Bu nedenle 2018 yılında 329 milyon lira zarar etti. Bunlar olurken, şirketin, aralarında eski vekillerin de bulunduğu yönetim kurulu üyelerinin huzur haklarına yüzde 80 ile 88 arasında zam yapılması pes dedirtti!

GÜBRETAŞ Genel Kurulu’nda, Yönetim Kurulu başkanı olan Fahrettin Poyraz’ın aylık huzur hakkı ücreti 5 bin liradan 9 bin liraya, diğer yönetim kurulu üyelerinin huzur hakkı ücretleri ise 4 bin liradan 7 bin 500 liraya yükseltildi.

Yönetim Kurulu üyelerinin huzur hakkı ücretleri her yıl yüzde 20-25 oranında artırılırken, şirketin yüksek oranda zarar açıkladığı bir dönemde yüzde 80 ile yüzde 88 arasında artırılması; “Yangından mal mı kaçırıyorsunuz?” eleştirilerini gündeme getirdi.

GÜBRETAŞ’ın 2 Mayıs’ta yapılan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu üyeliklerine; Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Bağcı, Tarım Kredi Kooperatifleri eski Yönetim Kurulu Başkanı ve AKP İnegöl Belediye Meclis üyesi Selahattin Külcü, GÜBRETAŞ Genel Müdürü İbrahim Yumaklı, AKP Bursa eski Milletvekili ve eski İl Başkanı Mehmet Tunçak ve Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Okan Ateş seçildi.

 

www.yenicaggazetesi.com.tr
Neslican Tay son yolculuğuna uğurlandı
Bakanlık duyurdu! Yüzde 22'lik indirim yarın başlıyor
DSP'de olağan kurultay 15 Aralık'ta
CHP'den ihraç edilmişti, parti kurmaya hazırlanıyor
Taze ceviz çıktı, fiyatlar ucuzladı
Vali forma alıp, kulübe destek oldu
Erdoğan’dan FOX muhabirine sert yanıt!
İmam proje başlattı...Çocuklar koşa koşa camiye gidiyor
İmamoğlu, kendini zora sokan belgedeki torpil iddialarını böyle savundu!

Benzer Haberler