Anasayfa » Medya Haberleri » Bayramda internetten alışveriş yapanlar dikkat!

Bayramda internetten alışveriş yapanlar dikkat!

Bayramda internetten alışveriş yapanlar dikkat!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Palandöken, bayramda internetten alışveriş yapacak kişileri dolandırıcılık konusunda uyardı.

Tarih :
Bayramda internetten alışveriş yapanlar dikkat!
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bayramlarda ve özel günlerde internet üzerinden yapılan alışverişlerin artması, dolandırıcıların ekmeğine yağ sürüyor. Son dakika alışveriş çılgınlığına kapılıp internet dolandırıcılarına fırsat verilmemeli” dedi.

Ramazan Bayramı dolayısıyla internetten alışveriş yapan vatandaşlara karşı uyarıda bulunan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Araştırmalara göre, bu yıl Ramazan ayında e-ticaret satışları, geçen yıla nazaran büyük bir artış gösterdi. Ramazan’da oruç tutan vatandaşlar, istenilen saatte kapıda ödeme seçeneğinden dolayı internet alışverişlerini daha fazla tercih ediyor. Ramazan’da internetten yapılan yiyecek satışları yaklaşık yüzde 50 oranında artarken Ramazan paketi bağışları bile internet üzerinden yapılıyor. Ülkemizde internet alışverişleri her geçen gün artarken, internet üzerinden yapılan dolandırıcılık faaliyetleri de arttı. Özellikle internet üzerinden yapılan alışverişlerde her geçen gün yeni bir dolandırıcılık vakasıyla karşılaşılıyor. Çünkü satış yapan markaların büyük bir çoğunluğu kurumsal olmadığı için tüketiciler karşısında muhatap bulamıyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Milli Gazete
Kayyum, terör suçlularını görevden uzaklaştırdı
Memur sendikalarından hükümetin teklifine protesto
Bir evde 50 araç, gören şaşırıyor
Eminönü esnafı yaralarını sarmaya çalışıyor
Eskişehir Sosyal Güvenlik Müd. Eski Hükümlü İşçi Alım İlanı
Konya Sosyal Güvenlik Müd. Engelli İşçi Alım İlanı
Bekçilik sınavı giriş yerleri açıklandı
Meteoroloji o il için uyardı...Kuvvetli yağış bekleniyor

Benzer Haberler