Anasayfa » Medya Haberleri » Afrika sıcakları geliyor

Afrika sıcakları geliyor

Afrika sıcakları geliyor

Hafta başından itibaren Afrika üzerinden gelen sıcak havayla sıcaklıkların 5-10 derece artması bekleniyor- Sıcaklıkların salı gününden itibaren iç kesimlerde mayıs ayı ekstrem değerlerine ulaşacağı tahmin ediliyor

Tarih :
Afrika sıcakları geliyor

Hafta başından itibaren Afrika üzerinden gelen sıcak havayla ülkede sıcaklıkların hissedilir derecede artacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, Afrika üzerinden gelen sıcak havayla ülkede sıcaklıkların 5-10 derece artması bekleniyor.

Sıcaklıkların özellikle salı gününden itibaren iç kesimlerde mayıs ayı ekstrem değerlerine ulaşacağı öngörülüyor.

Bazı illerde beklenen en yüksek hava sıcaklıklarının Ankara'da 34, İstanbul'da 31, İzmir'de 35, Şanlıurfa'da 39, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis ve Osmaniye'de 38, Denizli, Düzce ve Malatya'da 36, Bursa, Konya, Adana ve Diyarbakır'da 35, Kayseri ve Isparta'da 33 dereceye ulaşması bekleniyor.

Beklenen sıcak havayla güneş ışınlarının dik geldiği 10.00-16.00 saatlerinde başta kronik rahatsızlıkları olanlar, çocuklar ve yaşlılar olmak üzere vatandaşların güneş ışına doğrudan maruz kalmamaları, sıcaktan korunmak için önlem almaları uyarısında bulunuldu.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Hükümlüden çarşafla 3. kattan firar
Çifte maaşlı bürokratlar vergi kaçakçısı olabilir
Ankara’da korkunç olay: Defalarca bıçaklayıp, darp edip kaçtılar
Malulen emeklilikte yaşa bakılmaz.
KESK ‘Omuz omuza verelim’
Bakan Pekcan'dan okul alışverişi öncesi velilere uyarı
Bekçinin de yaralandığı silahlı çatışmada 3 gözaltı
Emine Bulut’un gözü yaşlı annesi isyan etti: Onlar çekim yapıyor…

Benzer Haberler