Anasayfa » İlan » Tarla Bitkileri Arş. Ens. Geçici İşçi Alım İlanı

Tarla Bitkileri Arş. Ens. Geçici İşçi Alım İlanı

Tarla Bitkileri Arş. Ens. Geçici İşçi Alım İlanı

Tarih :
Tarla Bitkileri Arş. Ens. Geçici İşçi Alım İlanı

OSTİM HİZMET MERKEZİ

TARIM BAKANLIĞI TARLA BİTKİLERİ MERKEZ ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ M
Son Başvuru Tarihi : 31 Mayıs 2019
Yayınlanma Tarihi : 27 Mayıs 2019

Genel Şartlar ve Notlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:


A) Genel Hususlar:


1) Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan" linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.
2) Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.
3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin EKPSS/KPSS'ye girmiş olmaları yeterlidir. Ancak, kariyer meslek taleplerine başvuru yapacak engellilerden ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir.
4) EKPSS'ye tabi engelli işçi taleplerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.
5) Taleplere başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.
6) KPSS/EKPSS'ye tabi işçi taleplerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise en eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dört katını, kariyer mesleklerde ise açık iş sayısının beş katını geçmeyecek şekilde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.
7) Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.
8) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.
9) Taleplere başvuru yaparak listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz edeceklerdir. Belge teslim tarihi ve yeri, işgücü ilanında ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinden adaylara duyurulacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilecektir.
10) Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
11) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.
12) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır.İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır.İkametini talebinin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Kurum ünitesine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvurusu yapılır.
13) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.


B) Özel Hususlar:


*** Tarım İşçisi pozisyonunda işe alınacak kişi ekim, dikim, biçim, tarla temizliği vb. işlerde çalıştırılacaktır.

*** Kurada belirlenen adaylara Faaliyet alanı ile ilgili sözlü ve uygulamalı sınav yapılacak olup sınav tarihi ve yeri ''arastirma.tarimorman.gov.tr/tarlabitkileri'' internet sitemizden duyurulacaktır.

Meslek Bilgileri

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Tarım İşçisi (Tarla Ürünleri)

KişiselBilgiler

CinsiyetYaş AralığıBoy AralığıKilo Aralığı
Kadın 18---35 (31.05.2001 - 27.05.1984 tarihleri arasında doğan kişiler) - -
Erkek 18---35 (31.05.2001 - 27.05.1984 tarihleri arasında doğan kişiler) - -

Öğrenim Bilgileri

En Az Öğrenim Seviyesi İlköğretim
En Fazla Öğrenim Seviyesi Ortaöğretim (Lise ve Dengi)

Kura Bilgileri

Kura YeriKura TarihiKura Saat Dilimi
TARLA BİTKİLERİ MERKEZ ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ Şehit Cem Ersever Cad. No:9-11 Yenimahalle/ANKARA11.06.201914:00 - 15:00

Çalışma Adresi Bilgisi

Yer :

Çalışma Adresi : TARLA BİTKİLERİ MERKEZ ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ

YENİMAHALLE
ANKARA / TÜRKİYE

Tercih Edilen İkametgah İlçeleri :GÖLBAŞI/ANKARA, HAYMANA

İrtibat Bilgileri

Adı Soyadı
Ünvanı
Telefon No0312 343 10 50
E-Posta

Diğer Bilgiler

İşveren Türü Kamu
Toplam Açık İş Sayısı 1
Çalışma Şekli Geçici / Tam Süreli


Kaynak : SGK Rehberi
Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı
Valilik taksiye yapılan zammı çok buldu, indirime gitti
Adana'da pencereden düşen çocuk öldü
Milyonlarca memuru ilgilendiriyor! Bugün başladı, zorunlu
Ücretsiz kart ile şahsi işlerini yürüten müdüre soruşturma
Başkan sözünü tuttu, o taşeron işçilere 2 bin 500 TL !
Kırık sandalye olayında Abdullah Gül detayı!
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
İşte kredi faizlerinde son durum!
Adnan Oktar suç örgütü davası yarın başlanıyor
Mutlu aile fotoğrafını acıya çeviren kazadan ölüm haberi geldi
Memura her ay 561 lira aile parası
İstanbul Üniversitesi sürekli işçi alım ilanı
'Allah başta Erdoğan olmak üzere hepimizin yardımcısı olsun'
İcra Dairesi'nden 'satılık doktor' ilanı
Turizm devi iflasın eşiğinde
Aracı çalınan kişi, 12 yıl sonra polisin aramasıyla şoke oldu
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi 22 İşçi Alacak
Kira vermekten bıktı! 350 TL'ye kendi evini yaptı
Erzurum Horasan Belediyesi Geçici 7 İşçi Alacak

Benzer Haberler