20 bin yeni öğretmen! Sınavlar bugün başlıyor

20 bin yeni öğretmen! Sınavlar bugün başlıyor

20 bin yeni öğretmen!

Tarih :
20 bin yeni öğretmen! Sınavlar bugün başlıyor

20 bin yeni öğretmen! Atama bekleyen, yer değiştirmek isteyen öğretmenler dikkat

SÖZLÜ SINAVLAR BÜGÜN

Atama bekleyen, yer değiştirmek isteyen öğretmenler dikkat! 20 bin atama için sözlü sınavlar bugün, il dışı yer değiştirme başvuruları da 14 Haziran’da başlıyor.

Görevdeki öğretmenler için il dışı yer değiştirme, atama bekleyen öğretmenlere de sözlü sınav süreci bu hafta başlıyor. 20 bin yeni öğretmen ataması için sözlü sınavlar 12-30 Haziran'da yapılacak ve sınav sonuçları 4 Temmuz'da ilan edilecek. Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, 8-10 Temmuz'da alınacak, 16 Temmuz 2019'da sonuçlandırılacak..

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin il dışı isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları da 14-20 Haziran tarihlerinde yapılacak. Başvurular 25 Haziran'da sonuçlandırılacak. Atama sonuçları www.personel. meb.gov.tr adresinde yayımlanacak..

Branş dağılımları şöyle: "Sınıf Öğretmenliği (2 bin 11), İngilizce (bin 960), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (bin 922), Okul Öncesi (bin 599), İlköğretim Matematik (bin 448), Özel Eğitim (bin 410), Rehberlik (bin 120), Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji (bin 149), Türkçe (bin 149), Beden Eğitimi (781)".

Kaynak : Takvim
Güzler Sulama Birliği Geçici İşçi Alım İlanı
OGM'den 5 bin personel alımına ilişkin önemli açıklama! Sözleşmeler postaya
'Bana Milli Eğitim Bakanı diyorlar'
Bakanlar yardım kolilerinin doldurulmasına yardım etti
Babacan'ın partisi için kritik gelişme!
En çok riskli yapı hangi ilde?
Edirne Meriç SYDV Geçici 5 İşçi Alacak
Erdoğan'dan 'yeni partilerle' ilgili önemli açıklama!

Benzer Haberler