YKS'ye katılacak engelli adaylar için önemli hatırlatma

YKS'ye katılacak engelli adaylar için önemli hatırlatma

YKS için gereken başvuruları yapan ve raporları kabul edilen engelli adayların, kullandıkları alet, araç ve cihazlarla engelli binalarında sınava alınabileceği hatırlatıldı

Tarih :
YKS'ye katılacak engelli adaylar için önemli hatırlatma
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 15 ve 16 Haziran'da 2019-YKS'ye girecek engelli adaylara ilişkin hatırlatmalarda bulundu.

AA'nın haberine göre; engel, sağlık sorunu ve özel durumu olan, bu durumlarıyla ilgili sağlık kurulu raporlarını Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuru döneminde ÖSYM'ye gönderen ve raporları kabul edilen adayların, kullandıkları alet, araç, gereç ve cihazlarıyla engelli binalarında sınava alındığını anımsatan Aygün, şunları kaydetti:

"Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra engel, sağlık sorunu veya özel durumu oluşan adaylar, bu durumlarını belgeleyen sağlık kurulu raporlarını, dilekçeleri ekinde sınav öncesi çağrı merkezimizle (444 67 96) iletişime geçerek ÖSYM Başkanlığına ulaştırmak zorundadır.

Raporları Başkanlıkça kabul edilen adaylar, engel, sağlık veya özel durumları göz önünde tutularak, kullandıkları alet, araç, gereç ve cihazlarla (alçı, atel, sargı, işitme cihazı, koltuk değneği, oturma simidi, ilaç, ek gıda vb.) engelli binalarında sınava alınacaktır."

 

Kaynak : SGK Rehberi
İhtiyaç sahibi aileler için 'market' açılacak
O il için '5 saat içinde lağım ve pis suların basacağı' ikaz
İş müfettişlerinin ataması neden yapılmıyor?
Göreve iade edilen okul müdürü çiçeklerle ve alkışlarla karşılandı
Bursa Kesbeltaş 2 İşçi Alacak
Mansur Yavaş 'senet' davasında hakim karşısına çıktı
65-72 yaş arası doktorlar yeniden göreve geliyor
Dev firma 2800 işçi için TİS imzaladı!İşçiler iki gün tatil hakkıda eklendi..

Benzer Haberler