Anasayfa » Medya Haberleri » 300 bin sözleşmeliye 'Kadro' için anket fırsatı

300 bin sözleşmeliye 'Kadro' için anket fırsatı

300 bin sözleşmeliye 'Kadro' için anket fırsatı

Sözleşmeli personele Cumhurbaşkanlığı'ndan anket fırsatı

Tarih :
300 bin sözleşmeliye 'Kadro' için anket fırsatı

Kamuda yaklaşık sayıları 300 bini geçen sözleşmeli personel güvenceli çalışma, maaş ve özlük haklarında iyileştirmeler yapılması için uzun süredir kadro talep ediyorlar.

KAMUDA İLK KEZ OLUYOR

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi bu yıl 1. sini düzenlediği Kamu Çalışan Anketi’ni e-devlet üzerinden paylaşıma açtı. Tüm kamu çalışanlarının katılabileceği anket için 34. maddede Sözleşmeli personel olarak hangi konulardan memnun değilsiniz? sorusu yöneltiliyor. Sözleşmeli personelin sorunlarını birinci elden anlatmaları için büyük bir fırsat olarak değerlendirilen bu anket çalışması, sözleşmelilerin sosyal medya hesaplarından paylaşılmaya başlanıldı.

SÖZLEŞMELİLERE ÇAĞRI YAPTI

Sosyal medya hesabından sözleşmeli çalışanlara çağrı yapılan hesapta şöyle denildi;

"https://anket.cbiko.gov.tr/

E devlet üzerinden cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan anketi tüm Sözleşmeliler doldurmalıdır.Hatta etkinliklere katılmayan arkadaşlara bile bunu yaymamız gerekiyor.
Beğeni ve Rt ile destek olunuz."

CUMHURBAŞKANLIĞI DUYURDU

Cumhurbaşkanlığı'nın duyurusu ile şöyle oldu;

"KAMU ÇALIŞAN ANKETİ

Değerli Katılımcı,

Kurum, kuruluş ve iştiraklerde gelişime açık hususların belirlenmesi için yürütülen Kamu Çalışan Anketi’nin bu yıl birincisini düzenliyoruz.

Anket sorularına vereceğiniz cevaplar ve kişisel verileriniz (T.C. Kimlik No, çalışılan kurum ve birim, eğitim düzeyi, istihdam türü, yöneticilik, deneyim ve çalışma süresi bilgileri) hiçbir koşul altında 3. kişi ve kurumlarla paylaşılmayacaktır. Anket sırasında sizlerden alınacak bilgiler 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı (CBİKO) tarafından işlenecektir, bu kapsamda CBİKO tarafından uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik tüm teknik ve idari tedbirler alınmaktadır.

Anketin beklenen faydayı sağlaması adına sizden gelecek geri bildirimlere ihtiyacımız olduğunu hatırlatır, zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz."

Ankete katılım sağlamak için Tıklayınız

İşte paylaşılan o mesaj:

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler