Anasayfa » Medya Haberleri » YKS'de evrağını unutan öğrencinin yardımına polis yetişti

YKS'de evrağını unutan öğrencinin yardımına polis yetişti

YKS'de evrağını unutan öğrencinin yardımına polis yetişti

Sakarya'da, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen YKS ikinci oturumuna girecek olan ve evrağını unutan öğrencinin yardımına polisler yetişti. Kapıların kapanmasına saniyeler kala okulun bahçesine koşarak gelen polis, kendi elleriyle evrağı sınava girecek öğrenciye teslim etti

Tarih :
YKS'de evrağını unutan öğrencinin yardımına polis yetişti
Sakarya'da Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ikinci oturumu için adaylar, sınava giriş belgeleri ve kimlikleri kontrol edilerek salonlara alındı. Sınav salonlarının kapıları ise saat 10.00'da kapatılarak, bu saatten sonra gelenler içeri alınmadı.

YKS ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi (AYT) için üniversite adayları, saatler öncesinden sınava girecekler okulların önlerine gelip beklemeye başladı. Adaylar, sınava 1 saat kala güvenlik kontrolünden geçirilerek salonlara alındı. Güvenlik kontrolü sırasında plastik su şişelerindeki etiketler alınırken adaylar üzerindeki metal toka, yüzük, kolye ve kemerler de çıkartıldı.

ÖSYM Başkanlığınca düzenlenen YKS ikinci oturumuna Erenler ilçesi Ali Dilmen Anadolu Lisesinde girecek olan ve evrağını unutan bir öğrencinin yardımına ise lisede görevli polisler yetişti. Kapıların kapanmasına saniyeler kala okulun bahçesine koşarak gelen polis, evrağı kendi elleriyle sınava girecek öğrenciye teslim etti.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
SGK, kişisel verileri kamu idareleri ile paylaşabilecek
2. el araç ticaretine önemli uyarı: Son gün 13 Ağustos
ABD: Türkiye'nin F-35 programı askıya alındı
Selahattin Demirtaş'ın tutukluluğuna devam kararı
Devlet desteği girişimciye 'iş' ve 'aş' oldu
18 Temmuz 2019'dan önemli gündem başlıkları
Manisa Nayeb Geçici 4 İşçi Alacak
TİGEM, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı açtı

Benzer Haberler