Anasayfa » Medya Haberleri » Babalar Günü'nde babasının işe alınmasını istedi

Babalar Günü'nde babasının işe alınmasını istedi

Babalar Günü'nde babasının işe alınmasını istedi

Bolu Belediyesinde yaşanan işten çıkarmaları protesto etmek amacıyla düzenlenen 'Emek ve Adalet Yürüyüşü' altıncı günde devam etti.

Tarih :
Babalar Günü'nde babasının işe alınmasını istedi
Bolu Belediyesinde yaşanan işten çıkarmaları protesto etmek amacıyla düzenlenen 'Emek ve Adalet Yürüyüşü' altıncı günde devam etti. Yürüyüşe katılan küçük Arda, babasına işinin geri verilmesini istedi.

Hizmet-İş Sendikasınca Bolu Belediyesindeki işten çıkarmalara yönelik düzenlenen yürüyüş kapsamında çok sayıda sendika üyesi Çamkoru mevkiinde toplandı. Sloganların atıldığı yürüyüş sağanak yağmur altında devam etti.

Bolu Belediyesinden işten çıkarılan Hakkı Özyaman, "49 gündür çadırda eylem yaptık. Bayramda işe alacağına dair söz verdi Tansu Özcan ama işe almadı. İşimizi geri istiyoruz. İşe alınana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Bizi mağdur bıraktı" dedi.

Babasının işe geri alınmasını isteyen Arda Özyaman ise, "Babamı işten çıkardılar. Çadırda önce eylem yapmaya başladık. Bayramdan sonraya söz verdi işe alacaklarına dair ama almadılar. O yüzden 6 gündür Ankara'ya yürüyüş yapıyorum. Annemi, ablamı çok özledim. Yetkililer babamı işe geri alsın" şeklinde konuştu.

Öte yandan sendika üyeleri, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan'ın Babalar Günü'nü topladıkları çiçeklerle kutladılar.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
İlk kez işe girenın faturası devletten...
Lüks araç saltanatı Lüks araç cari açığa neden oluyor
Mektuptan sonra ilk temas
KİT taşeronunda dikkat! Herkes kadroya geçemeyebilir
Dikkat! Zeytinyağı uyarısı geldi
Sözlü sınavla 30 işçi alınacak! İşte şartlar...
500 bin Çinli tatile geliyor
Önce çıkış sonra emeklilik

Benzer Haberler