Anasayfa » Medya Haberleri » Hangi bakanlar kabine dışı kalacak? İşte son kulisler...

Hangi bakanlar kabine dışı kalacak? İşte son kulisler...

Hangi bakanlar kabine dışı kalacak? İşte son kulisler...

Hangi bakanlar kabine dışı kalacak? İşte son kulisler...

Tarih :
Hangi bakanlar kabine dışı kalacak? İşte son kulisler...

İddia! AK Parti kabine değişikliğine gidiyor: Soylu ve Albayrak da listede!

AK Parti'nin seçim öncesinde İstanbul seçmenini etkilemek için bazı adımlar atacağı iddia ediliyor. Gündemde kabine değişikliği var.

Kulislerde AK Parti hükümetinin 23 Haziran seçimleri öncesinde kabinede değişikliğe gideceğine dair iddiaların olduğu belirtiliyor.

Seçim öncesinde yapılacağı iddia edilen kabine değişikliğiyle AK Parti'nin 23 Haziran'da İstanbul seçimlerinde seçmene 'yenileşme' mesajı vereceği söyleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 31 Mart seçimleri sonrası yaptığı konuşmalar kabinede revizyona gidileceğine ilişkin değerlendirmelere yol açmıştı.

KULİS BİLGİLERİ

Özellikle 23 Haziran seçimleriyle çerçevesinde yapılan anketlerde AK Parti açısından kritik sonuçlar çıkması ve sandığa gitmeyen seçmelerin ikna edilmesi gerekçesiyle yapılacak kabine değişikliği Ankara kulislerinde yoğun olarak dile getirildiği iddia ediliyor.

Kabinedeki değişiklikte ise kamuoyunda söylemleriyle tepki toplayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ekonomideki performansıyla eleştirilere neden olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın da olduğu söyleniyor.

ÇAVUŞOĞLU VE GÜL'ÜN FARKLI BAKANLIKLARA KAYDIRILMASI

Öte yandan siyaset kulislerinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün de İçişleri Bakanlığı’na kaydırılabileceği de konuşuluyor.

KABİNE DIŞI KALACAK İSİMLER

AK Parti çevrelerinde kabine değişikliğine dair konuşulanlar arasında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan’ın ise kabine dışı kalabileceği ifade ediliyor.

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler