Anasayfa » Medya Haberleri » Yurtlar için yeni düzenleme!

Yurtlar için yeni düzenleme!

Yurtlar için yeni düzenleme!

Yurtlar için yeni düzenleme!

Tarih :
Yurtlar için yeni düzenleme!

AK Parti, Milli Eğitim'le ilgili 19 maddelik kanun teklifi verildi. Verilen teklife göre yükseköğrenim yurtları için izinleri Gençlik ve Spor Bakanlığı verecek.

AK Parti, Milli Eğitim'le ilgili 19 maddelik kanun teklifi verdi. Meclis'e sunulan kanun teklifinde yurtlarla ilgili bir madde de yer aladı. Teklifin yükseköğrenim yurtlarına ilişki maddesi şu şekilde; "Gerçek veya tüzel kişiler tarafından açılan yükseköğrenim öğrencilerine yemekli veya yemeksiz özel barınma hizmeti veren kurumların açılmasına, işletilmesine ve denetimine yönelik iş ve işlemlerin daha etkin bir şekilde yürütülmesi amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığının iznine bağlanması amaçlanmaktadır"

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş “Hem ortaöğretim hem de yükseköğrenim yurtlarına ilişkin tüm izinlerin, Milli Eğitim Bakanlığınca verildiğini hatırlatarak "Yükseköğrenimle ilgili yurtların izinlerini Gençlik ve Spor Bakanlığının vermesini teklif ediyoruz. Çünkü Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünün Gençlik ve Spor Bakanlığının ilgili kurumu haline geldi." açıklamasını yaptı.

Kaynak : Vatan
Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan DNA örneği verdi
İzmir Ödemiş Belediyesi 5 İşçi Alacak
Torunlarına bakan dede ve ninelere bakım ücreti ödensin'
Erzincan Er İdare Turuzim 1 İşçi Alacak
Altında gün sonu fiyatları
Güvenlik sektörü çalıştıracak personel bulamıyor
Aydın Koçarlı Menderes Turizm 6 İşçi Alacak
Doğum uzmanı doktor intihar etti

Benzer Haberler