Anasayfa » Medya Haberleri » Yurtlar için yeni düzenleme!

Yurtlar için yeni düzenleme!

Yurtlar için yeni düzenleme!

Yurtlar için yeni düzenleme!

Tarih :
Yurtlar için yeni düzenleme!

AK Parti, Milli Eğitim'le ilgili 19 maddelik kanun teklifi verildi. Verilen teklife göre yükseköğrenim yurtları için izinleri Gençlik ve Spor Bakanlığı verecek.

AK Parti, Milli Eğitim'le ilgili 19 maddelik kanun teklifi verdi. Meclis'e sunulan kanun teklifinde yurtlarla ilgili bir madde de yer aladı. Teklifin yükseköğrenim yurtlarına ilişki maddesi şu şekilde; "Gerçek veya tüzel kişiler tarafından açılan yükseköğrenim öğrencilerine yemekli veya yemeksiz özel barınma hizmeti veren kurumların açılmasına, işletilmesine ve denetimine yönelik iş ve işlemlerin daha etkin bir şekilde yürütülmesi amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığının iznine bağlanması amaçlanmaktadır"

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş “Hem ortaöğretim hem de yükseköğrenim yurtlarına ilişkin tüm izinlerin, Milli Eğitim Bakanlığınca verildiğini hatırlatarak "Yükseköğrenimle ilgili yurtların izinlerini Gençlik ve Spor Bakanlığının vermesini teklif ediyoruz. Çünkü Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünün Gençlik ve Spor Bakanlığının ilgili kurumu haline geldi." açıklamasını yaptı.

Kaynak : Vatan
Kredi çekenler dikkat! İşte kredilerin faiz oranları
İş dünyası şirket borçlarını yapılandıracak yeni kanundan memnun
Memur zammı için iki sendikadan ortak uyarı!
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ve Biletix'e soruşturma
İşe giriş tarihine göre emeklilik tablosu
Baklavacı magandalara bir şok daha! Hepsi indiriliyor
TÜBİTAK 5 personel alacak
Ehliyet almak ateş pahası

Benzer Haberler