Anasayfa » Medya Haberleri » Goldman analistlerinden volatilite uyarısı

Goldman analistlerinden volatilite uyarısı

Goldman analistlerinden volatilite uyarısı

Goldman analistlerinden volatilite uyarısı

Tarih :
Goldman analistlerinden volatilite uyarısı

Goldman analistleri, Fed toplantısı ve ABD Başkan Yardımcısı Pence'in konuşması gibi gelişmelerin volatiliteyi artırabileceği uyarısında bulundu.

Goldman Sachs analistleri, son dönemdeki gelişmelerin hisse senedi piyasaları üzerindeki olası etkilerini değerlendirdi. Analistler önümüzdeki günlerde gerçekeleşecek bazı olayların volatiliteyi artırma riskini içerdiğine dikakt çektiler.

Vishal Vivek başkanlığındaki Goldman analistleri, hazırladıkları notta, 18-19 Haziran'daki federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı ve ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in 24 Haziran'da Çin üzerine yapacağı konuşma gibi olayları işaret ederek, makro katalizörler için pozisyon alınması gerektiğini, zira volatilitede artış için kaydadeğer bir potansiyel olduğunu kaydettiler.

Bloomberg HT'de yer alan habere göre Goldman analistleri, satış opsiyonları konusunda görüşlerini nötr'den temkinli'ye düşürdüler ve neden olarak da faizlerin yönü konusundaki tartışma ve ABD ile Çin arasındaki ticaret görüşmeleri gibi olayların birkaç sektörde hisse senetlerini etkileyebilecek olmasını gösterdiler.

Kaynak : Cumhuriyet
Varlık Barışı'nın süresi yıl sonuna kadar uzatılacak
Bunu yapan memura yüksek emekli maaşı!
Karakapı Belediyesi Geçici İşçi Alım İlanı
Mide ameliyatından ölüm iddiasına inceleme
Türkiye Deniz İşletmeleri İşçi Alım İlanı
Devlet desteği girişimciye 'iş' ve 'aş' oldu
Vücudundan ağırlığının 3'te biri kadar kitle çıkarıldı
SGK, kişisel verileri kamu idareleri ile paylaşabilecek

Benzer Haberler