Anasayfa » Medya Haberleri » Siyaseti salyayan görüşme! İmamoğlu kabul etti...

Siyaseti salyayan görüşme! İmamoğlu kabul etti...

Siyaseti salyayan görüşme! İmamoğlu kabul etti...

Tarih :
Siyaseti salyayan görüşme! İmamoğlu kabul etti...

Pazar günü yapılan ortak yayın öncesi moderatör İsmail Küçükkaya'nın CHP İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu ile yüz yüze AK Parti adayı Binali Yıldırım'la telefonda görüşmesi yeni bir tartışma başlattı.

Ekrem İmamoğlu Habertürk'ten Kübra Par'ın sorularını yanıtladı. İmamoğlu görüşmenin gizli olmadığını, İsmail Küçükkaya'nın kendisiyle görüştükten sonra Yıldırım'la da görüşeceğini söylediğini ifade etti. Ekrem İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

Bana geldi, zaten, “Sizinle görüşeceğim, ardından Sayın Binali Yıldırım’ı ziyaret edeceğim” dedi. Gizli görüşme derken, kameraların önünde değildi ama gizli de değildi. Oturduk, konuştuk. Sorular konusunda da, “Sizin ne soracağınıza karışmam ama konunun çemberi belli. İstanbul konuşulmalı, tamam ama İstanbul’da ikinci seçime niçin gidildiği de konuşulmalı. Bu en önemli mesele” dedim. Sorular, özel detaylar gibi konulara asla girmedim. “Siz aklınıza gelen her şeyi sorabilirsiniz” deyip, kendilerini uğurladım.

Binali Yıldırım ise görüşmeye tepki göstererek İmamoğlu'na "Böyle bir görüşmeyi neden kamuoyundan gizlediniz?" diye sordu:

CHP adayı, rakibim Ekrem Bey'in bütün Türkiye'nin pür dikkat beklediği tarihi buluşma öncesi, yüz yüze bir otelde danışmanlarıyla birlikte bir araya gelmiş olması gayriahlaki bir durumdur. Bunu kamuoyundan gizlemiş olmaları da ayrıca bir felakettir. Madem iki adaydır, beraber yayın yapacağız. Adayın biriyle yüz yüze aynı mekanda bir araya gelip konuşulması ve diğer adaydan bunun esirgenmesi, konuşulmamasının ne anlama geldiğini ben kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

"Küçükkaya ile telefonda görüştük"

Yüz yüze görüşme konusunda İsmail Küçükkaya'dan kendisine bir talep gelmediğini dile getiren Yıldırım, şöyle devam etti:

Yüz yüze görüşmedim. Telefonda görüştüm. Ancak bana yüz yüze görüştüğü konusunda da bir bilgi vermedi. Telefonda konuştuklarımız ayrı bir mesele. Orada da genel yayında başarılar diledik, o kadar. Önemli olan yayından iki gün önce, perşembe günü, Aynı mekanda, moderatörle rakip adayın, danışmanlarının da bulunduğu bir toplantıda, bir araya gelmiş olmaları ve benimle böyle bir toplantı yapılmamasıdır. Burada açıkça bir eşitsizlik vardır. Eşitsizliğin ötesinde de burada bir gayrimeşru durum vardır.

www.independentturkish.com
Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler