Anasayfa » Medya Haberleri » Memur emeklisi Temmuz'da ne kadar zam alacak? İşte ilk tahmin...

Memur emeklisi Temmuz'da ne kadar zam alacak? İşte ilk tahmin...

Memur emeklisi Temmuz'da ne kadar zam alacak? İşte ilk tahmin...

Memur emeklisine % 6.94'lük temmuz zammı

Tarih :
Memur emeklisi Temmuz'da ne kadar zam alacak? İşte ilk tahmin...

Milyonlarca emekli gözünü temmuz ayına çevrilmiş durumda. Peki memur emeklileri temmuz ayında ne kadar zam alaca? Emekliler temmuz ayında yapılacak olan maaş zammını bekliyor. Temmuzda memur emeklilerine zam + fark göründü. Beklenti anketine göre yüzde 5'lik zamma ilaveten yüzde 1.94 enflasyon farkı oluşacak. Emekliler en az 165 lira zam, 2 bin 544 lira maaş alacak

Emeklilerin Temmuz zammı için son viraja girildi. Gözler zam oranının açıklanacağı 3 Temmuz'a çevrildi. Temmuzda yüzde 5 zam ve ilk 6 aylık enflasyon yüzde 4'ü aşarsa fark alacak memur emeklilerine, çifte zam göründü.

5 aylık enflasyona göre, memur emeklilerine yüzde 0.99 enflasyon farkı oluştu, zam yüzde 5.99'a ulaştı. Haziran enflasyonuna göre fark yani toplam zam oranı artacak ya da azalacak.

YÜZDE 6.94'LÜK TAHMİN

Merkez Bankası'nın açıkladığı son beklenti anketindeki tahmine göre ise ilk 6 aylık enflasyon yüzde 5.94 çıkabilecek. Bu durumda memur emeklilerinin temmuz zammı yüzde 1.94'lük enflasyon farkıyla yüzde 6.94'ü ulaşacak.

En düşük maaş da 2 bin 379 lira 59 kuruştan 165,14 lira artışla 2 bin 544 lira 73 kuruşa çıkacak. Memur emeklileri maaşlarını her ayın 1'i ile 5'i arasında alıyor.

Zam oranı için 3 Temmuz'da açıklanacak enflasyon verileri bekleneceğinden, ayın başında maaşlar artış yansıtılmadan yatırılacak. Memur emeklileri, zam farklarını ay içerisinde Sosyal Güvenlik Kurumu'nun duyuracağı tarihte ceplerine koyacak.

Kaynak : Takvim
O Bakanlıkta deprem gibi atamalar!
Bakanlıklara yeni kararnameler geliyor
O tarihlerde çalışma varsa, engelli memur hangi kanuna tabi olur?
Kurban Bayramı öncesi FSM açılacak
Tutuklu vali yardımcısının eşine ‘Bylock’ gözaltısı
O kurumdan Bayram tatili 9 güne çıkarılmasın teklifi!
İddia: Celal Uzunkaya’yı O Bakan görevden aldırdı!
Kütahya Simpaş El Sanatları 43 İşçi Alacak
İBB'nin imar yönetimine atamalar yapıldı

Benzer Haberler