Anasayfa » Medya Haberleri » 30 milyar dolar büyük bir şey değil

30 milyar dolar büyük bir şey değil

30 milyar dolar büyük bir şey değil

Huawei Kurucu ve CEO'su Ren Zhengfei ABD yaptırımları sebebiyle gelir beklentilerinde yaşanan düşüşün kendisini endişelendirmediğini belirtti. Şirketin halen 100 milyar dolarlık ciroya ulaşacağını bildiren Ren "bize göre 30 milyar dolar büyük bir şey değil" dedi.

Tarih :
30 milyar dolar büyük bir şey değil
Çinli teknoloji devi Huawei'nin Kurucu ve CEO'su Ren Zhengfei, şirketin ABD yaptırımları sebebiyle yaşayacağı kayıplarla ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Firma iki gün önce yaptırımlar sebebiyle ciro beklentilerinde 30 milyar dolarlık düşüş olduğunu açıklamıştı.

2018 SEVİYESİNDE OLACAK

Ren, beklentilerdeki aşağı yönlü düşüşün kendisini endişelendirmediğini belirterek "Şirket halen 100 milyar doların üzerinde ciroya ulaşacaktır. Bu da gelirlerin 2018 seviyesinde kalacağı anlamına geliyor. Çin pazarında herhangi bir düşüş yok" ifadelerini kullandı. ABD'de CNBC televizyonuna açıklamalarda bulunan Ren "Deniz aşırı pazarlarda bir düşüş yaşanabilir. En kötü senaryoda bu düşüş yüzde 40 olur. Şu anda ise düşüş yüzde 20 seviyesinde. Bunun yüzde 10'a kadar gerileyeceğini öngörüyorum. Yani büyük bir düşüş yok" dedi.

'NASIL OLACAĞINI BİLMİYORUZ'

Şirketin işleyişinde bazı değişiklikler yaptıkları bilgisini veren Ren "Son rapora kadar talepte bir daralma olduğunu gözlemlememiştim. Sene sonuna kadar büyümenin nasıl olacağını da bilmiyoruz. Ancak bize göre 30 milyar dolar büyük bir şey değil" diye konuştu.

Kaynak : Haber7
Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek?
Hükümetin kamu işçisine yapacağı yeni zam teklifi
TÜBİTAK 5 personel alacak
Altın alacaklar dikkat! Altın fiyatları bugün..
Kurban Bayramı 9 gün tatil olacak mı?
Merkez Bankası'nın faiz indirmesi bekleniyor
Bakan Çavuşoğlu'ndan S-400 açıklaması
Küresel ısınma iş hayatını zorluyor

Benzer Haberler