Anasayfa » Medya Haberleri » İstanbul Valiliği'nden 'yasaklama' açıklaması

İstanbul Valiliği'nden 'yasaklama' açıklaması

İstanbul Valiliği'nden 'yasaklama' açıklaması

İstanbul Valiliğinin açıklamasından:- "13 Haziran tarihinden itibaren ilçe seçim kurulları yetkisinde olan siyasi parti faaliyetleri konusunda, Valiliğimizce alınmış herhangi bir yasaklama kararı ya da uygulaması söz konusu değildir"

Tarih :
İstanbul Valiliği'nden 'yasaklama' açıklaması
İstanbul Valiliği, 13 Haziran tarihinden itibaren ilçe seçim kurulları yetkisinde olan siyasi parti faaliyetleri konusunda, Valilikçe alınmış herhangi bir yasaklama kararı ya da uygulamasının söz konusu olmadığını bildirdi.

İstanbul Valiliğinden açıklamada, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi nedeniyle İl Seçim Kurulu tarafından belirlenen seçim takvimi uyarınca meydanların son 10 günlük propaganda döneminde kullanımını belirleme yetkisinin ilçe seçim kurullarına bırakıldığı hatırlatıldı.

Beyoğlu'ndaki Cezayirli Gazi Hasan Paşa Parkı'nın (Kasımpaşa İskele Meydanı) İlçe Seçim Kurulu tarafından 19 Haziran Çarşamba günü miting yapmak üzere AK Parti'ye tahsis edildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından aynı park içerisinde bulunan İYİ Parti seçim standının ziyaret edileceği bilgisi alınmıştır. Bunun üzerine; Beyoğlu Kaymakamımız ve İYİ Parti İlçe Başkanı arasında yapılan görüşmede; adı geçen parkın miting yapmak üzere AK Parti'ye tahsis edilmesi nedeniyle Genel Başkanın programında değişiklik yapılması yönünde görüş birliğine varılmıştır.


Valiliğimizce 31 Mart yerel seçimlerinde olduğu gibi, Yüksek Seçim Kurulu ve İl Seçim Kurulu kararları doğrultusunda 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi'nin de huzur ve güven ortamında gerçekleştirilmesi için gereken tedbirler alınmakta ve hassasiyetle uygulanmaktadır.

13 Haziran tarihinden itibaren ilçe seçim kurulları yetkisinde olan siyasi parti faaliyetleri konusunda, Valiliğimizce alınmış herhangi bir yasaklama kararı ya da uygulaması söz konusu değildir."

Kaynak : Anadolu Ajansı
Galatasaray Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı
Doğa Koleji, açıklamayı hala yapmadı
Avlanırken kardeşini vurdu
Bakan Kurum'dan Kanal İstanbul açıklaması
Kafkas Üniversitesi sözleşmeli 1 personel alacak
Youtuber genç cinayeti itiraf etti
Abdullah Gül'den Ahmet Davutoğlu'na 'Gelecek Partisi' telefonu
Henüz üç buçuk yaşında! İngilizce konuşmaya başladı
Afyonkarahisar içhisar Petrol 1 İşçi Alacak

Benzer Haberler