Anasayfa » Medya Haberleri » Erdoğan imzaladı: 4 il için kesin koruma kararı

Erdoğan imzaladı: 4 il için kesin koruma kararı

Erdoğan imzaladı: 4 il için kesin koruma kararı

İstanbul, Balıkesir, Kayseri ve Trabzon'daki bazı doğal sit alanları Cumhurbaşkanı kararlarıyla "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edildi.

Tarih :
Erdoğan imzaladı: 4 il için kesin koruma kararı
İstanbul, Balıkesir, Kayseri ve Trabzon'daki doğal sit alanı kapsamına giren bazı alanların "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edilmesi hakkında Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararlarda, İstanbul, Balıkesir, Kayseri ve Trabzon'daki doğal sit alanı kapsamına giren bazı alanların harita ve krokileri ile sınır ve koordinatları yer aldı.

Buna göre, İstanbul'un Sarıyer ilçesi Rumeli Feneri mahallesi sınırları içerisinde bulunan Marmaracık Tabiat Parkı Doğal Sit Alanı kapsamına giren alanın, "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edilmesi kararlaştırıldı.

Ayrıca, Balıkesir'in Ayvalık ilçesi Büyük Maden ve Küçük Maden Adaları 1. Derece Doğal Sit Alanı kapsamına giren alanların, "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edilmesine karar verildi.

Öte yandan, Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde bulunan Kapuzbaşı Şelaleleri Doğal Sit Alanı kapsamına giren alan ile Trabzon'un Köprübaşı ilçesindeki Trabzon Ağaçbaşı Turbalığı Doğal Sit Alanı kapsamına giren alanın "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edilmesi kararlaştırıldı.

 

Kaynak : Haber7
İşe giriş tarihine göre emeklilik tablosu
Kurban Bayramı 9 gün tatil olacak mı?
150 bin öğrenciye burs verildi
Bakan Çavuşoğlu'ndan S-400 açıklaması
YKS tercihleri yarın başlıyor
TÜBİTAK 5 personel alacak
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ve Biletix'e soruşturma
İşçiler dikkat! Buraya başvurabilirsiniz....

Benzer Haberler