Anasayfa » Taşeron » Taşeron yine Meclis gündeminde: Kadro hakkını verin!

Taşeron yine Meclis gündeminde: Kadro hakkını verin!

Taşeron yine Meclis gündeminde: Kadro hakkını verin!

Taşeron Meclis gündeminde: Ücretler ödenmiyor kadro hakkını verin!

Tarih :
Taşeron yine Meclis gündeminde: Kadro hakkını verin!

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün ödenek olmadığı gerekçesiyle taşeron işçilerin paralarını ödemediği bildirildi. Konu Trabzon Milletvekili Kaya tarafından Meclis gündemine taşındı

KARAYOLLARINDA TAŞERON İŞÇİLER

Yılın ilk beş ayında bütçe açığının 66.5 milyar liraya, Hazine nakit açığının da 78.8 milyar liraya ulaşması sonrası birçok kurumda ücret ödemelerinin yapılamaması gündeme geldi. CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Karayolları Genel Müdürlüğü’nde taşeron olarak çalışan ancak nisan ayından bu yana maaşlarını alamayan şoförlerin durumu gündeme taşıdı.

‘SADECE TRABZON DEĞİL’

TBMM tutanaklarına geçen konuşmasında Ahmet Kaya, “AK Parti Hükümetinin ‘kaldırdık’ dediği taşeron çalışma düzeni işçilerimizi maalesef mağdur etmeye devam ediyor. Karayolları 10. Bölge Müdürlüğünde taşeron olarak çalışan 100’e yakın şoför kardeşimiz, ödenek olmadığı gerekçesiyle nisan ayından bu yana maaşlarını alamıyorlar. Sadece Trabzon’da değil, bir çok bölgede aynı sıkıntının yaşandığını biliyoruz” dedi.

KADRO HAKKI DA VERİN!

“Allah aşkına, bir empati yapalım, iki üç aydır maaş alamayan bu insanlar nasıl geçinecekler?” diye soran Milletvekili Kaya, şunları söyledi: “Kirada oturan, tek maaşla evini geçindirmeye çalışan bu işçilerimizin yerine kendimizi koyup düşünelim. İki aydır maaş alamadığınızı, ev kiranızı, faturalarınızı ödeyemediğinizi, mutfak masraflarınızı, çocuklarınızın masraflarını karşılayamadığınızı düşünün, ne yapardınız? Bu insanlarımıza bu sıkıntıyı yaşatmaya ne hakkınız var? Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları yetkililerine çağrıda bulunuyoruz: İşçi kardeşlerimizin alın teriyle hak ettikleri maaşları bir an önce ödenmelidir ve bundan sonra maaşları gecikme yaşanmaksızın kendilerine ödenecek tedbirler alınmalıdır ve en önemlisi de artık bu işçilerimize kadro hakları verilmelidir.”

SGK REHBERİ KAMU İŞÇİLERİ VE TAŞERON PLATFORMU YAYINA GİRDİ

Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu Yayına Girdi!

Kamuda çalışan yüz binlerce işçiye hizmet veren 'Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu' yayına girdi.

Sosyal güvenlik alanında lider konumda bulunan sgkrehberi.com, kamuda ve özel sektörde çalışan milyonlarca işçi için yeni bir platformu hayata geçirdi.

Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na Katılmak İçin TIKLAYINIZ!......

Kaynak:Aydınlık

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler