Araç sahipleri dikkat! Zam geliyor

Araç sahipleri dikkat! Zam geliyor

Araç sahipleri dikkat! Zam geliyor

Tarih :
Araç sahipleri dikkat! Zam geliyor

'Eşel mobil' işletilmezse benzinde pompa fiyatı 15-16 kuruş artacak

Benzine zam göründü. Artan dolar kuru ve uluslar arası piyasalarda yükselen ürün fiyatları, benzinde 15-16 kuruşluk artışı gündeme getirdi. Hükümet, “eşel mobl” sistemin işletmezse, daha önce olduğu gb zammın pazartesiyi salı gününe bağlayan gece pompa fiyatına yansıtılması bekleniyor.

Dolar kurunun yukarı aşağı yönlü hareketler, uluslararası piyasalarda ürün fiyatlarındaki (motorin ve benzin) dalgalanma ve Brent petroldeki ivmelenme, benzin ve motorin fiyatlarında oynaklığa neden oluyor. Benzin ve motorin fyatları, kısa aralıklarla ya artıyor ya da düşüyor.

YENİ HAREKET VE ZAM

Dolar kuru, 5 TL 60 kuruştan 5 TL 75 kuruşa çıktı. Kur, daha sonra br mktar gevşedi. Bu sırada, uluslarası pyasalarda da benzinin ton fyatı, 634 dolardan 654 dolara kadar çıktı. Bu veriler benzinde 15-16 kuruşluk bir zammı gündeme getirdi.

İKİ SEÇENEK

Habertük'ten Olcay Aydilek'in haberine göre; Hükümet, “eşel mobil” sistemin, işletebilir. Bu durumda, zam ihtyacı kadar beniznin ÖTV’si düşülebilir. Böylece, pompa satış fiyatları sabit tutulur. Eşel mobil işletilmezse, daha önce olduğu gibi zammın pazartesiyi salı gününe bağlayan gece pompa fiyatına yansıtılması bekleniyor.

Kaynak : Habertürk
Vatandaşa destek artacak
Kızlar çetesi' 8 ayla kurtuldu
Altın sektöründe Türkiye rüzgarı
Bu defa Rusya ile masadayız
İlk kez işe girenın faturası devletten...
Dünya basını: Erdoğan istediğini aldı
Trump’a mektup davası açılsın
Mektuptan sonra ilk temas

Benzer Haberler