Anasayfa » Medya Haberleri » Erdoğan ile Mehmet Şimşek görüşmsinin perde arkası!

Erdoğan ile Mehmet Şimşek görüşmsinin perde arkası!

Erdoğan ile Mehmet Şimşek görüşmsinin perde arkası!

Erdoğan ve Mehmet Şimşek görüşmesinin detayları belli oldu

Tarih :
Erdoğan ile Mehmet Şimşek görüşmsinin perde arkası!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ismi Ali Babacan'ın kuracağı yeni parti ile anılan Mehmet Şimşek'le yaptığı görüşmenin detayları belli oldu.

Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın AKP'den istifa ederek kuracağı söylenene yeni partide ismi geçen eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yeni parti iddialarına ilişkin bir soruya "Zamanı gelince konuşuruz" diye yanıt vermişti. Mehmet Şimşek'in yaptığı bu açıklamanın ardından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'la AKP Genel Merkezi'nde görüştüğü ortaya çıktı. Görüşmesinin detayları belli olurken Erdoğan'ın Şimşek'e bakanlık teklif etmediği sadece fikir alışverişinde bulunduğu iddia edildi.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "Şimşek'e ekonominin başına geçmesi önerildi mi?" başlığıyla bugün yayımlanan köşe yazısında Erdoğan - Şimşek görüşmesinin detaylarını paylaştı. Selvi, görüşmede Erdoğan'ın, Şimşek'e ekonominin başına geçmesi yönünde bir teklifte bulunmadığını iddia ederek verimli bir görüşme gerçekleştiğini aktardı.

Görüşmede Şimşek'in, uluslararası sermaye hareketleri ve küresel ekonomi konusunda değerlendirmelerde bulunduğunu iddia eden Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mehmet Şimşek'e "Zaman zaman bir araya gelelim" dediğini kaydetti. Selvi "Şimşek de 12 yıl bakanlığını yaptığı Erdoğan'a teşekkür etmiş. Yani Erdoğan'dan bakanlık teklifi yok" diye yazdı.

Selvi ayrıca yazısında şunları belirtti;

"CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın AK Parti milletvekillerine iki uyarısı oldu:

1- Sistem tartışmasını gündemde tutmayın.

2- Yeni kurulacak partiler hakkında konuşmayın.

Erdoğan, yeni sistemle ilgili tartışmaları CHP’nin köpürttüğünü düşünüyor. O nedenle AK Parti milletvekillerini uyarma gereği duydu. 70 yıllık parlamenter sistemin eksiklikleri giderilememişken, 1 yıllık başkanlık sistemini yerden yere vurmayı doğru bulmuyor. Sistemin özüne ilişkin bir değişiklik düşünmüyor. "

Yazının tamamı için tıklayınız

Kaynak : Hürriyet

Benzer Haberler