Anasayfa » Medya Haberleri » Uyarı geldi! Yeni zamlar yolda...

Uyarı geldi! Yeni zamlar yolda...

Uyarı geldi! Yeni zamlar yolda...

Uyarı geldi! Yeni zamlar yolda...

Tarih :
Uyarı geldi! Yeni zamlar yolda...

Elektrik ve doğalgaza yeni zamlar yolda

ELEKTRİK ÜRETİM GAZINA YÜZDE 6.45 ZAM YAPILDI

Makina Mühendisleri Odası, temmuz ayında elektrik üretimi için satılan doğalgaz fiyatlarına yüzde 6.45 oranında zam yapıldığını hatırlatarak elektrik ve gaz fiyatlarında yeni bir zam dalgasının kapıda olduğu uyarısında bulundu.

'YENİ ZAMLAR GÜNDEMDE'

Makina Mühendisleri Odası (MMO) 2019 Temmuz ayı elektrik ve doğalgaz fiyatları raporunu açıkladı. Rapora göre, temmuz ayında yapılan zamla birlikte elektrik fiyatları son 1.5 yılda yüzde 50-98.2 oranında arttı. MMO Başkanı Yunus Yener, “Siyasal iktidarın izlediği toplum çıkarlarını değil, özel şirketleri kollayan politikalar nedeniyle elektrik ve doğalgaz fiyatlarında yeni zamlar gündemdedir” diye konuştu.

1 TEMMUZ’DA FİYATLAR ARTTI

2019 başında doğalgaz satış fiyatlarında, konutlara ve küçük sanayi kuruluşlarına yüzde 10, elektrik üretim tesislerine yüzde 88 indirim yapılmıştı. Ancak seçimlerden hemen sonra 1 Temmuz'da elektrik üretimi için satılan doğalgazın fiyatı yüzde 6.45 oranında artırıldı. Raporda “Konut tüketici fiyatlarına uygulanan sübvansiyonu gözardı etmeksizin, konut abonelerinin en çok olduğu kentlerde, indirim sonrasında dahi fiyatların 2017 sonuna göre yüzde 18.5- 29.13 oranında artmış olduğu görüldü” denildi.

Kaynak : Sözcu
Polisin bir telefonu doktoru işinden etti
Van Saray Öğretmenevi Geçici İşçi Alım İlanı
Devletten karşılıksız yardım eli
Toplu sözleşmede, 20 gün boyunca ne olduğu anlaşılmadı
Sürücüler dikkat! Trafik cezasında emsal karar
Kayseri İncesu İmar 1 İşçi Alacak
HAK-İŞ ile hükümet anlaştı! İşte zam oranı
Türkiye Barolar Birliği'nden Kayyum açıklaması

Benzer Haberler